بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ژاپن در تامین تجهیزات آزمایشگاهی و پژوهشی به دانشگاه‌های ایران کمک کند

کد خبر: 745 Print This Post
۱۸ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۰
ژاپن در تامین تجهیزات آزمایشگاهی و پژوهشی به دانشگاه‌های ایران کمک کند

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: ژاپن می‌تواند در تامین تجهیزات آزمایشگاهی و پژوهشی به دانشگاه‌های ایران کمک کند.www.bananews.ir

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، کین ایچی کومانو سفیر ژاپن در ایران و محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم در محل این وزارت دیدار و گفتگو کردند.

مهدی‌نژاد نوری در این دیدار گفت: مردم ایران و فرهیختگان دانشگاهی نگرش مثبتی به ملت و دولت ژاپن دارند و بین ۲ کشور روابط حسنه و خوبی برقرار است که علیرغم برخی افت و خیزها این روابط پایدار بوده و امروزه در ابعاد مختلف قابل گسترش است.

وی افزود: همکاری‌های علمی و فناوری زمینه مناسبی برای گسترش همکاری‌ها در سایر زمینه‌ها میان ۲ کشور است که با توجه رشد روز‌افزون آموزش عالی در ایران بستر تقویت این همکاری‌ها بیش از گذشته فراهم شده است.

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: اعطای بورسیه به دانشجویان از طرف هر ۲ کشور، فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیات علمی و دانشجویان دکترا و برگزاری دوره‌های مشترک دکترا از زمینه‌هایی است که می‌تواند در تقویت همکاری‌های علمی میان ۲ کشور ایران و ژاپن موثر باشد، همچنین ژاپن می‌تواند در تامین تجهیزات آزمایشگاهی و پژوهشی به دانشگاه‌های ایران کمک کند.

مهدی‌نژاد همچنین خواستار تسهیل بیشتر در اعطای روادید برای دانشگاهیان ایرانی و سفر آنها به ژاپن برای تحصیل و شرکت در کنفرانس‌های علمی شد و اضافه کرد: وزارت علوم برای تبادل دانشجو بین ۲ کشور در قالب اعطای بورس تحصیلی اعلام آمادگی می‌کند.

سفیر ژاپن نیز در این نشست ضمن اشاره به روابط روزافزون ایران و ژاپن گفت: پتانسیل و زمینه همکاری‌های علمی میان ۲ کشور بالا است و تلاش می‌کنیم گسترش این همکاری‌ها را سرعت ببخشیم.

کومانو تاکید کرد که علیرغم برخی محدویت‌هایی که نظام بین‌الملل بر روابط ۲ کشور تحمیل می‌کند، ژاپن با نگاه راهبردی به روابط با ایران، تلاش می‌کند همکاری‌هایش را با ایران گسترش دهد که تحقیقات علمی از زمینه‌های مورد علاقه ۲ طرف برای توسعه این روابط است.

در ادامه این نشست ۲ طرف در خصوص مسایل حوزه آموزش عالی با یکدیگر تبادل نظر کردند و مقرر شد درخواست‌های مطرح شده برای گسترش مناسبات علمی مورد پیگری طرف ایرانی و ژاپنی قرار گیرد.

همچنین مسلمی نائینی مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در این دیدار گفت: ما خواهان این هستیم که دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌روند، کشورهای چین و ژاپن را در اولویت قرار دهند، لذا دانشجویانی که برای تحصیل یا فرصت مطالعاتی به این کشورها سفر می‌کنند و موسسات اعزام به خارج فعال در این موضوع مورد حمایت و تشویق قرار می‌گیرند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها