بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بحران شدید کمبود نیروی آموزشی جوان و متخصص در دانشگاه‌های نیوزلند

کد خبر: 5508 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۰
بحران شدید کمبود نیروی آموزشی جوان و متخصص در دانشگاه‌های نیوزلند

www.BanaNews.irکارشناسان آموزش عالی در نیوزلند طی یک تحقیق جدید پیش بینی کرده‌اند که کمبود پرسنل آموزشی در دانشگاه‌های این کشور تا پایان دهه جاری دو برابر خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، این بررسی نشان می‌دهد که ۵۹ درصد از پرسنل دانشگاهی در بخش آموزش عالی نیوزلند در سن ۴۵ سالگی یا مسن‌تر بوده و به سن بازنشستگی بسیار نزدیک هستند. این آمار تایید می‌کند که اگر مسوولان دانشگاه‌های نیوزلند زودتر برای استخدام پرسنل جوان و جدید اقدام نکنند، با بحران شدید کمبود نیروی آموزشی متخصص مواجه خواهند شد.

سایت اخبار دانشگاهی جهان در این باره گزارش داد: هشت دانشگاه این کشور قصد دارند که تعداد سالانه جذب پرسنل آموزشی خود را از ۵۰۰ نفر به ۶۰۰ تا ۹۰۰ نفر در سال تا سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش دهند تا وضعیت کنونی جبران شود.

«دریک مک کورمک»، رئیس دانشگاه های نیوزلند نیز در این رابطه خاطر نشان کرده است که این بخش باید هر چه زودتر مقابله با این چالش مهم و بزرگ را آغاز کند.

مک کورمک که در حال حاضر پست معاونت رئیس دانشگاه فناوری اوکلند را نیز عهده دار است، تصریح کرد: تقاضای جهانی برای اساتید دانشگاهی نیز اوضاع را وخیم تر می‌کند. ما اکنون در یک بازار جهانی در بخش آموزش عالی قرار داریم و نیمی از نیاز این کشور به اساتید دانشگاهی از کشورهای خارجی تامین می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها