بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راه‌اندازی دانشکده مستقل معماری و شهرسازی در دانشگاه شاهرود

کد خبر: 44709 Print This Post
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۰
راه‌اندازی دانشکده مستقل معماری و شهرسازی در دانشگاه شاهرود

http://www.bananews.ir/رییس دانشگاه شاهرود در خصوص پیامدهای نبود دانشجویان در دانشگاه‌ها در فضای انتخابات، گفت: نبودن دانشجو در فضای دانشگاه‌ها دلیلی بر عدم فعالیت آن‌ها در انتخابات نیست، بلکه باعث می‌شود دانشجویان با فراغ خاطر بیشتری فعالیت انتخاباتی داشته باشند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، دکتر علی مرادزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت تحقق شعار امسال، افزود: دانشگاهیان وظیفه دارند برای خلق حماسه سیاسی و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو تلاش مضاعف کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه شاهرود هم اکنون به ۴۰ سالگی خود رسیده است به رشد علمی این دانشگاه اشاره و اظهارکرد: رسیدن به جایگاه فعلی و مطرح شدن دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان دانشگاهی خوب و معتبر در کشور، مرهون انقلاب اسلامی و زحمات گذشتگان و همه افرادی است که صادقانه برای رسیدن به این جایگاه تلاش کرده‌اند.

مرادزاده به عملکرد و دستاوردهای این دانشگاه و همراهی دولت در هشت سال اخیر اشاره کرد و گفت: دولت در این هشت سال کمک‌های خوبی به این دانشگاه کرده و توانسته‌ایم چند ۱۰ هزار متر مربع فضا به مجموعه دانشگاه اضافه کنیم و در ابعاد دیگر از جمله دانشجویی، پژوهشی هم همین پشتیبانی‌ها بوده است که امیدواریم دستاوردها حفظ شود.

 

وی ادامه داد: قطعا هر دولتی که روی کار بیاید آموزش عالی را تقویت خواهد کرد چون آموزش عالی از بنیان‌های توسعه نظام است.

رییس دانشگاه شاهرود با بیان اینکه امسال هم در بخش آموزش عالی بودجه‌ها افزایش چندانی نداشته‌ است، تصریح کرد: به گونه‌ای که در بخش عمرانی ۱۰ تا ۱۲ درصد و در بعد هزینه‌های جاری مقداری کمتر از ۳ تا ۴ درصد تخصیص یافته که اگر این چنین باشد، با کسری بودجه روبرو خواهیم بود، چرا که دستمزد و حقوق کارکنان باید حداقل ۲۵ درصد افزایش یابد.

وی از راه‌اندازی دانشکده مستقل برای معماری و شهرسازی خبر داد و تصریح کرد: بزودی هیاتی از وزارت علوم به منظور بررسی این موضوع به شاهرود سفر می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا به جز تشکل بسیج، تشکل دانشجویی دیگری در دانشگاه فعالیت ندارد، افزود: تشکیل تشکل‌ها به عهده ما نیست، بلکه دانشگاهیان خود باید تقاضا دهند و در این راستا اخیراً تشکل جدیدی درخواست شده که ما در حال بررسی هستیم، البته تشکل‌ها باید در چار چوب نظام حرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها