بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اشتیاق ۹۱ درصد فارغ التحصیلان مهندسی برای ادامه تحصیل

کد خبر: 43327 Print This Post
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۱:۰۸
اشتیاق ۹۱ درصد فارغ التحصیلان مهندسی برای ادامه تحصیل

http://www.bananews.ir/عضو کمیته برنامه ریزی رشته مهندسی برق گروه فنی و مهندسی با استناد به نتایج یک نظرسنجی از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی گفت که ۹۱ درصد فارغ التحصیلان این رشته ها برای ادامه تحصیل اشتیاق دارند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) «فروهر فرزانه» روز یکشنبه در نشست خبری «بازنگری برنامه های فنی و مهندسی» افزود: براساس نتایج استخراج شده از این نظرسنجی، تنها ۳۶ درصد از فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی، خود را آماده ورود به بازار کار دانسته اند.

به گفته وی، ۸۸ درصد از استادان، فارغ التحصیلان و دانشجویان فنی و مهندسی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند رضایت خود را از وضعیت آموزش رشته های فنی و مهندسی اعلام داشتند و ۸۴ درصد آنها کیفیت سطح نظری درس های این گروه را رضایت بخش توصیف کرده اند.

استاد دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف اضافه کرد: فقط ۳۲ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقد بودند که رشته های فنی و مهندسی، توان پاسخگویی به نیازهای صنعتی کشور را دارد، ۳۱ درصد آنها از میزان تجهیزات پژوهشی در دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور ابراز رضایت کرده اند.

وی میزان انگیزه دانشجویان برای تحصیل در این رشته ها را ۷۴ درصد ذکر کرد و گفت که سهم پژوهش در تحصیل دانشجویان فنی و مهندسی نیز در این نظرسنجی ۷۱ درصد عنوان شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها