بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایجاد رشته‌های جدید هنر و معماری بر اساس نیاز و کارآفرینی

کد خبر: 41908 Print This Post
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۵۶
ایجاد رشته‌های جدید هنر و معماری بر اساس نیاز و کارآفرینی

http://www.bananews.ir/همایش ملی آموزش عالی هنر با حضور استادان و دانشجویان دانشگاه‌های کشور در دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فرهنگ مظفر رییس دانشگاه هنر اصفهان در آیین آغاز بکار این همایش، گفت: این همایش با هدف ارائه نتایج حاصل از طرح بازنگری و تدوین رشته‌های هنر و معماری و تبادل تجربه وزارت علوم و دانشگاه‌های مختلف در این زمینه برگزار می‌شود.

وی افزود: دانشگاه هنر اصفهان از دو سال گذشته به عنوان مجری تدوین و بازنگری شرح دروس ۱۲۴ رشته تحصیلی هنر و معماری کشور انتخاب شده است.

دبیر عالی همایش ملی آموزش عالی هنر با اشاره به بازنگری محتوای دروس تعدادی از رشته‌های تحصیلی هنر و معماری، گفت: تعدادی رشته جدید بر اساس نیازها و مسائل روز و با توجه به سه اصل ارزش مداری، دانش محوری و کارآفرینی تدوین می‌شود.

مظفر با بیان اینکه برنامه درسی برخی از رشته‌ها به مدت ۲۰ تا ۳۰ سال بازنگری نشده بود، اظهارکرد: دانشجویان رشته‌های هنر و معماری باید با مفاهیمی مانند اقتصاد، مدیریت و کارآفرینی آشنا شوند که این مورد در راس بازنگری دروس قرار گرفته است.

 

در ادامه این مراسم، دکتر اسپانیک اومر، استاد دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM) نیز، گفت: در تدوین برنامه‌های درسی دانشگاه‌ها باید توجه کنیم که هدف اصلی ما تربیت نیروهای متخصص متعهد و آگاه نسبت به مسائل عمومی است.

وی با بیان نکاتی درباره رشته معماری، افزود: در بازنگری دروس این رشته باید اخلاق معماری اسلامی را گسترش داد و اشکالات و بدفهمی‌های موجود درباره معماری اسلامی را شناسایی و اصلاح کرد.

اومر بررسی تاریخ تمدن اسلام را در این زمینه مهم عنوان کرد و افزود: ما باید یک تفکر اسلامی را بر اساس قرآن و سنت، مدون پایه‌گذاری کنیم.

این استاد دانشگاه، مقایسه معماری اسلامی با دیگر معماری‌ها و افکار را ضروری عنوان کرد و گفت: لازم است تفکرات متحجرانه و ناخالص را در این زمینه نقد کرده و تفکرات موجود را با توجه به اصول اسلام خالص کنیم.

به گزارش ایسنا، در این همایش ملی، ۲۴ سخنرانی از گروه‌های مختلف هنر و معماری از دانشگاه‌های سراسر کشور ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها