بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شش پژوهشگر ایرانی در دوره دکتری دانشگاه ساپینزای رم (Sapienza University of Rome)

کد خبر: 3862 Print This Post
۰۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۲:۴۶
شش پژوهشگر ایرانی در دوره دکتری دانشگاه ساپینزای رم (Sapienza University of Rome)

دانشکده معماری دانشگاه ساپینزای رم (Sapienza University of Rome) www.BanaNews.irبدون احتساب سال ۲۰۱۰، ۲۵ دوره یعنی از سال ۱۹۸۶ دانشجوی دکتری می پذیرد. در این بین تا دوره بیست وسوم که مجید شهبازی به این دوره وارد شد، هیچ ایرانی در این دوره پذیرفته نشده بود.

وضع بدین روال پیش نرفت و در دوره بیست و چهارم، امیر محمدخانی و رضا خسروی و در ادامه در دوره بیست و پنجم (۲۰۰۹) محمدرضا اکبریان، حمیدرضا بکتاش و افشین قربانی نیز در این دوره پذیرفته شدند.

با این حساب به نظر می رسد دانشکده معماری دانشگاه ساپینزای رم رکورددار حضور پژوهشگران ایرانی دوره دکتری معماری در جنوب اروپا باشد. به نظر می رسد بعضی از دانش پژوهان مورد اشاره در کنار تحصیل در ایتالیا به طور هم زمان در ایران نیز به فعالیت حرفه ای و تدریس اشتغال دارند.

این موضوع می تواند خبر خوبی برای علاقه مندان ادامه تحصیل در دوره دکتری باشد که این بار با اساتیدی طرف هستند که با آشنایی با روحیه پژوهشی ایرانیان چه بسا مراحل پذیرش را تسهیل کنند.

 

http://w3.uniroma1.it/dottoratocomposizionearchitettonica/dottorandi.asp

http://www.uniroma1.it/eng/InternationalStudents.php

آرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها