بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شرایط و مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویان روزانه

کد خبر: 2822 Print This Post
۱۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۰۲
شرایط و مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویان روزانه

شرایط و مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویان روزانه دانشگاه‌های سراسر کشور اعلام شدwww.BanaNews.ir.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شرایط و میزان وام ودیعه مسکن برای دانشجویان روزانه دانشگاه‌های سراسر کشور را اعلام کرد.

بر این اساس میزان ودیعه مسکن مجردی دانشجویان در تهران حداکثر ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال، در پنج شهر بزرگ مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و اهواز حداکثر ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال و در سایر شهرهای کشور نیز حداکثر ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.

ودیعه مسکن مجردی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که خوابگاه ملکی به آنان اختصاص نیافته و در ساختمانی که دانشگاه اجاره می‌کند اسکان می‌یابند و این ودیعه به حساب دانشگاه بابت پرداخت ودیعه ساختمان استیجاری واریز می‌‌شود و درسیستم اتوماسیون صندوق، دانشجو به صورت بدهکار ثبت می‌شوند(وام ودیعه مسکن مجردی) و در پایان تحصیل دانشجو، از سوی دانشگاه به نام دانشجو به حساب درآمد اختصاصی مندرج واریز می‌گردد.

همچنین لازم به یادآوری است که پرداخت ودیعه مسکن مجردی به دانشجویان دوره‌های روزانه دانشگاه‌های سراسر کشور با تشخیص و موافقت رئیس صندوق رفاه دانشجویان امکان‌پذیر است.

بر اساس این گزارش، در مقابل اجاره‌نامه رسمی به دانشجویان متأهل واجد شرایط دوره روزانه ودیعه مسکن پرداخت می‌شود و می‌بایست در پایان تحصیل در همان مقطع به طور یکجا به صندوق رفاه دانشجویان تأدیه گردد.

این وام در تهران برای تحصیلات تکمیلی ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و برای مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز مبلغ ۳۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.

میزان این وام در ۵ شهر بزرگ مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و اهواز برای دانشجویان دوره‌های روزانه دانشگاه‌های سراسر کشور در مقطع تحصیلات تکمیلی ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال خواهد بود، ضمن اینکه در سایر شهرهای کشور نیز برای تحصیلات تکمیلی ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان وام ودیعه مسکن به دانشجویان اختصاص می‌یابد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها