بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جوانان ایرانی را در دوره های پنج ساله در بخش فنی -مهندسی تربیت کنید

کد خبر: 22741 Print This Post
۱۴ دی ۱۳۹۰ | ۰۹:۳۲
جوانان ایرانی را در دوره های پنج ساله در بخش فنی -مهندسی تربیت کنید

http://www.bananews.ir/رئیس کمیته مدیریت اخلاق فدراسیون بین المللی مهندسان مشاور (فیدیک ) گفت : امروز باید جوانان ایرانی در قالب برنامه های پنج ساله در بخش فنی و مهندسی تربیت شوند تا در آینده پاسخگوی نیاز های این بخش باشند .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘ خورخه دیاز پادیلا ‘ روز سه شنبه در همایش اخلاق حرفه ای و مسئولیت های اجتماعی جامعه مهندسان مشاور ایران افزود : متخصصان ایرانی باید در اندیشه تربیت نیروهای جوان باشند تا آنها بتدریج بتوانند پروژه های عمرانی شاخص را در کشور طراحی ، اجرا و نظارت کنند .

وی یادآور شد : فیدیک در سال ۱۹۱۳ میلادی تاسیس شد و در آستانه یکصد سال فعالیت قرار دارد و قرار است جشن ۱۰۰ سالگی آن در بارسلون اسپانیا برگزار شود و اکنون ۵۰ هزار شرکت مهندس مشاور از ۹۰ کشور جهان در آن عضویت دارند .

‘ پادیلا ‘ گفت : ایرانیها برای برخورداری از تجارب فیدیک باید به زبان روز مجهز شوند ، زیرا اکنون مهندسان ۹۰ کشور جهان با زبانهای متفاوت ، در این مجموعه بین المللی به زبان انگلیسی مذاکره می کنند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی بهره مندی از بالاترین استانداردهای اخلاقی در فیدیک به عنوان یک اصل مورد توجه است و اعضای این فدراسیون بین المللی نیز باید این مهم را مورد توجه قرار دهند .

این مقام مکزیکی فیدیک که از آثار تاریخی تخت جمشید نیز بازدید به عمل آورده ، گفت : آثار باقیمانده در تخت جمشید حاکی از توجه جدی به اخلاق حرفه ای است و باید مهندسان امروز نیز با تاسی به این ویژگی گذشتگان اجرای دقیق پروژه های عمرانی را در دستور کار خود قرار دهند .

قرار است ، عصر امروز با حضور این مقام فیدیک یک کارگاه آموزشی نیز در حاشیه همایش یادشده برگزار شود .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها