بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دانشکده هنر شیراز قوی‌ترین قطب پژوهش جنوب کشور است

کد خبر: 2167 Print This Post
۱۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۳
دانشکده هنر شیراز قوی‌ترین قطب پژوهش جنوب کشور است

www.BanaNews.irبعد از اظهار نظر حسین سلطانزاده، سرپرست دانشکده معماری و عمران دانشگاه آزاد قزوین، در مورد اینکه دانشگاه آزاد قزوین با داشتن بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ دانشجوی معماری و ۱۸۰ استاد برجسته، در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش معماری در کشور محسوب می‌شود؛ رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز گفت: با توجه به فعالیت‌های گسترده پژوهشی هم‌اکنون دانشکده هنر و معماری شیراز به عنوان قوی‌ترین قطب آموزش و پژوهش جنوب کشور به شمار می‌رود.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علی سلطانی به مناسبت هفته پژوهش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه توانسته‌ایم جمع کثیری از اساتید دانشگاه و استادکاران تجربی را در دانشکده در کنار یکدیگر جمع کنیم و به تربیت نیروهای خلاق در زمینه‌های هنری بپردازیم.

وی افزود: این دانشکده با توجه به قدمت توانسته است سهم مهمی را در تاثیرگذاری در حوزه اجتماعی و فرهنگی ایفا کند و در حال حاضر نیز در رشته‌های معماری، شهرسازی، برنامه‌ریزی شهری، گرافیک و صنایع دستی دانشجو می‌پذیرد.

سلطانی ادامه داد: فارس از دیرباز مهد تمدن و فرهنگ و هنر بوده و در هنر و معماری و شهرسازی مکتب شیراز است که طی سه قرن اخیر مکتب مسلط در گفتمان هنری کشور بوده است.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز تصریح کرد: اگر برنامه راهبری و توسعه استان فارس به صورت جامع و کارآمد بخواهد نوشته شود این هنر است که به عنوان یکی از فصل‌های توسعه باید مدنظر سیاستمداران و مدیران فارس قرار گیرد.

وی بیان داشت: در سال‌های اخیر تلاش شده تا برون‌داد فعالیت‌های این دانشکده در سطح دستگاه‌های اجرایی و مدیریت استان دیده شود و به همین خاطر قراردادهایی با دستگاه‌های اجرایی منقعد شده است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش از هشت قرارداد مهم پژوهشی با ارزش ۱۰ میلیارد ریال با دستگاه‌هایی از جمله نیروی انتظامی، شهرداری، میراث فرهنگی، مسکن و شهرسازی منقعد شده که برخی از آنها تاکنون افزون بر ۶۰ درصد نیز پیشرفت فیزیکی داشته است.

سلطانی گفت: هدف دانشکده هنر و معماری این است که در مواردی وارد شود که از توان دفاتر مهندسین مشاور خارج باشد و در این طرح‌ها جنبه‌های آموزشی نیز مدنظر است.

وی ادامه داد: پروژه آمارگیری مسافران و تعیین الگوی سفر اتوبوسرانی شیراز و حومه، انجام مطالعات آمایش استان کهکیلویه و بویراحمد، طرح مطالعاتی ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در فارس، مشاور عالی پروژه استراتژی توسعه شیراز و مطالعه ساختار فضای طرح آمایش سرزمین از جمله طرح‌های در دست اجرا با دستگاه‌های اجرایی استان فارس است.

 

قراردادهای طراحی و پژوهشی اینروزها یکی از موارد درآمد سازی دانشکده های معماری کشور است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها