بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث پل خلیج فارس و راه آهن اصفهان – مشهد با همکاری دانشگاه امیرکبیر

کد خبر: 11719 Print This Post
۰۳ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۴
احداث پل خلیج فارس و راه آهن اصفهان – مشهد با همکاری دانشگاه امیرکبیر

www.BanaNews.irرئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه در اجرای ۲۰ پروژه عمرانی در ۴ حوزه با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری دارد، گفت: احداث پل خلیج فارس و راه آهن اصفهان- قم- مشهد از جمله پروژه های مشترک میان این دانشگاه و قرارگاه خاتم الانبیا است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر علیرضا رهایی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این دانشگاه ۲۰ پروژه همکاری مشترک در ۴ حوزه حمل و نقل و زیربناهای مربوط نفت و گاز، مهندسی معدن و مهندسی دریا و کشتی سازی در دستور کار دارد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به جزئیات همکاری این دانشگاه با قرارگاه خاتم الانبیا، اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل پروژه هایی در زمینه ایجاد مسیرهای قطار شهری، راه آهن و پلهای ارتباطی در دستور کار قرارگاه خاتم الانبیا است که به دلیل نیاز به مطالعات دقیق علمی دانشگاه با قرارگاه همکاری دارد.

وی به همکاریهای این دانشگاه در حوزه نفت و گاز اشاره کرد و یاداور شد: در حال حاضر بزرگترین پروژه های نفتی در قرارگاه خاتم الانبیا اجرایی می شود که با امضای تفاهم نامه با این قرارگاه همکاریهای مشترکی در حوزه های بالا دستی و پایین دستی نفت و گاز اجرا می شود.

رهایی مهندسی معدن و کشتی سازی را از دیگر زمینه های همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا ذکر کرد و ادامه داد: در این چهار حوزه ۲۰ پروژه تحقیقاتی به قرارگاه پیشنهاد کردیم که همه این پروژه ها مورد موافقت و تایید قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به برخی از این پروژه ها اشاره و اضافه کرد: از جمله این پروژه ها می توان به ایجاد راه آهن اصفهان- قم- مشهد و ایجاد پل “خلیج فارس” میان بندرعباس- قشم اشاره کرد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه این دانشگاه در حوزه هوا فضا با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری ندارند، توضیح داد: قرارگاه خاتم الانبیا تاکنون در حوزه هوافضا وارد نشده است از این رو در پیشنهادات ما پروژه های هوافضا مطرح نشده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها