بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جزئیات افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج

کد خبر: 1094 Print This Post
۲۳ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۵۹
جزئیات افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج

دولت در راستای بهبود کیفی و کمی تسهیلات رفاهی دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور و به منظور ارتقای خدمات ارائه شده به آنها، با افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل خارج از کشور موافقت کرد.

www.bananews.irبه گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و به استناد تبصره (۹) قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور – مصوب ۱۳۶۴- مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور برای سال ۱۳۸۹ را تعیین کرد.

بر این اساس، مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در آفریقای جنوبی از ۶۵۰ یورو، با ۱۵درصد افزایش به ۷۴۸ یورو رسید. همچنین درآلمان نیز از ۱۰۰۰ یورو با ۱۸ درصد افزایش، ۱۱۸۰ یورو شد.

مقرری دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در اتریش نیز از ۸۷۵ یورو با ۲۰ ردصد افزایش به ۱۰۵۰ یورو و در اسپانیا هم از ۸۴۰ یورو، به ۱۰۰۸یورو رسید.

بر این اساس، دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در انگلستان هم که پیش از این ۷۰۰ پوند انگلیس دریافت می‌کردند، با افزایش ۳۰ درصدی مقرری ارزی،۹۱۰ پوند انگلیس دریافت می‌کنند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در ایتالیا که در شهرهای رم، میلان و تورینو هستند با افزایش ۲۰ درصدی مقرری ارزی، ۱۱۱۶ یورو و در سایر شهرهای ایتالیا ۱۰۸۰ یورو دریافت می‌کنند.

بر اساس مصوبه دولت از این پس دانشجویان بورسیه مشغول به تحصیل در بلژیک نیز که پیش از این۹۲۰ یورو دریافت می‌کردند با افزایش ۲۵ درصدی ۱۱۵۰ یورو و افرادی که در چین حضور دارند از ۶۰۰ یورو با ۲۵ درصد افزایش، ۷۵۰ یورو می‌گیرند.

همچنین دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در روسیه ـ مسکو هم از این پس افزایش ۵۰ درصدی مقرری ارزی خواهند داشت و ۱۰۲۷ یورو دریافت می‌کنند و دانشجویان شاغل به تحصیل در هند هم با افزایش ۴۰ درصدی مقرری ارزی، ۵۸۸ یورو دریافت خواهند کرد.

بر اساس این مصوبه، افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور در سال ۱۳۸۹ از محل اعتبارات مربوط به وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم،‌ تحقیقات و فناوری تأمین خواهد شد.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی ‌برای اجرا به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها