بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عوارض ناشی از ساخت اسکله کاسپین در ساحل زیبا کنار بررسی می شود

کد خبر: 5103 Print This Post
۱۹ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۲۵
عوارض ناشی از ساخت اسکله کاسپین در ساحل زیبا کنار بررسی می شود

www.BanaNews.irانجمن علمی دانشجویان علوم و فنون دریایی در اعتراض به تداوم ساخت و ساز غیر قانونی در سواحل طلایی “زیبا کنار” اقدام به برگزاری سمیناری برای بررسی آسیبهای ناشی از ساخت اسکله کاسپین می کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از مهر، دانشگاه علوم دریایی به ابتکار انجمن علمی دانشجویان علوم و فنون دریایی با دعوت از اساتید و کارشناسان محیط زیست و فیزیک دریایی برای بررسی عوارض ناشی از ساخت و ساز در ساحل ریز دانه زیبا کنار اقدام به برگزاری این سمینار می کند که طی آن هشدارهای لازم به مسئولان برای متوقف شدن ساخت اسکله کاسپین داده شود.

این سمینار در رابطه با بازبینی طرح بندر کاسپین و غلط بودن تمامی اطلاعات و همچنین نقد مشاوران و پیشنهاد دهندگان ساخت این اسکله به علت نا آشنایی با دریا و فیزیک و سازه های دریایی برگزار می شود.

کارشناسان و متخصصان دریا معتقدند ساخت اسکله کاسپین با تخریب دهها کیلومتر مربع از بهترین سواحل ریزدانه دنیا در سواحل خزر همراه خواهد بود. این در حالی است که ساخت این اسکله از سوی مجریان بدون داشتن هیچ مجوزی برای خاکریزی ساحل و انجام عملیات عمرانی در حال انجام است.

بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی در حالی کیلومترها متر مربع از سواحل ضلع شرقی تالاب انزلی را برای ساخت در اشغال دارد که به عقیده متخصصان محیط زیست دریایی، طراحی و جانمایی موج شکنهای طویل در این بندر منجر به تخریب سواحل پایین دست شده که آثار ویرانگر آن به زودی خودنمایی می کند.

حسین مروتی استاد دانشگاه و متخصص علوم دریایی معتقد است؛ سواحل به مثابه موجودی زنده اند و در صورت تخریب دیگر قابل استحصال و بازگشت به حالت اولیه نیستند. در واقع مسئولانی که مجوز ساخت اسکله کاسپین در انزلی را بدون رعایت ملاحظات زیست محیطی صادر کرده اند تنها برایشان افزایش ترانزیت و تجارت کالا مهم بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها