بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 28 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

‘هفته باز’ در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آغاز شد

کد خبر: 21733 Print This Post
۲۶ آذر ۱۳۹۰ | ۱۱:۲۹
‘هفته باز’ در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آغاز شد

http://www.bananews.ir/‘ هفته باز ‘ به مناسبت هفته پژوهش از امروز با حضور متخصصان و محققان پژوهشی زلزله شناسی در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آغاز شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)’ مهدی زارع ‘ معاون پژوهشی و فناوری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله دراین باره به ایرنا گفت: هفته پژوهش و فناوری بین روزهای ۲۲ تا ۲۹ آذر برگزار می شود فرصتی برای پرداختن به مقولات انسانی، مدیریتی و جامعه شناختی در حوزه پژوهش است.

وی افزود: هر سال ۲۵ آذرماه، به عنوان روز پژوهش گرامی داشته می شود و از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تمامی دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور برنامه های مختلفی برای بررسی فعالیت ها و بزرگداشت پژوهش و پژوهشگران کشور برگزار می شود.

وی اظهارداشت: خوشبختانه در سالهای اخیر تمام دستگاههای اجرایی کشور نیز به این موضوع توجه نشان داده اند و از پژوهشگران برگزیده در تمام دستگاهها و سازمانهای کشور در این هفته تجلیل به عمل می آید.

زارع گفت: این اتفاق خوبی است زیرا اگر به فکر آینده هستیم و نمی خواهیم همیشه مصرف کننده تولیدات دیگران و دنباله روی بقیه باشیم ، اصل و اساس کارمان باید توجه به پژوهش باشد.

وی در ادامه به برگزاری ‘ هفته باز ‘ در پژوهشگاه زلزله شناسی اشاره کرد و گفت: ‘ اخلاق در نقد و داوری مقالات علمی ‘ ، ‘ مقاوم سازی لرزه ای در ایران، چالشها و راهکارها، ‘ ، ‘ اخلاق علمی اخلاق پژوهشی’ ، ‘ فلسفه و اخلاق’ ، ‘ مگا پروژه ها’ ، ‘ ترویج و همگانی کردن علم’ ، ‘ترویج علم’ ، ‘چالشهای ترویج علم در ایران’ ، ‘اساسنامه شرکتهای دانش بنیان’ و ‘چالش های شرکتهای دانش بنیان’ از جمله سخنرانی ها و کارگاه هایی است که در این هفته در پژوهشگاه زلزله شناسی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در نهادهای پژوهشی کشور که عمده ترین آنها دانشگاهها و پژوهشگاههای وابسته به وزارت علوم و پارک های علم و فناوری و سازمانهای علمی تحقیقاتی وابسته به موسسات و سازمانهای اجرایی دیگر هستند، محققان و متخصصان خوبی فعال هستند که در طول سال مشغول به انجام پژوهش های تخصصی در حوزه کاری خود هستند.

زارع گفت: از این رو بر اساس شناخت خود در حوزه تخصصی خویش به پیشبرد اهداف علمی مشغولند و در حد توان به فرآیند تولید علم و توسعه فناوری در کشور کمک می کنند اما نکته ای که معمولا مورد غفلت یا کم توجهی واقع می شود، ‘مقوله انسانی و مدیریتی و جامعه شناختی’ مربوط به پژوهش و توسعه فناوری است که در این هفته فرصت خوبی برای پرداختن هر چند گذرا و کوتاه مدت و سریع به این موارد است.

وی اظهارداشت: از این رو پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله اقدام به برگزاری کارگاهها و سخنرانی های تخصصی در قالب هفته باز کرده است.

‘هفته باز ‘ تا روز ۳۰ آذرماه در این پژوهشگاه به کار خود ادامه می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها