بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برپایی نشست تخصصی دستاوردهای باستان‌شناسی تپه بازگیر مینودشت

کد خبر: 1626 Print This Post
۰۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۰
برپایی نشست تخصصی دستاوردهای باستان‌شناسی تپه بازگیر مینودشت

www.Bananews.irمدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری، نشست دستاوردهای کاوش باستان‌شناسی تپه بازگیر برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، فریدون فعالی اظهار داشت: نظر به اهمیت پژوهش و فعالیت‌های علمی در پیشبرد اهداف این اداره کل و با توجه به برپایی نخستین نشست تخصصی بررسی تاریخی حضور نیروهای متفقین در استان گلستان در شهریورماه سال جاری، اقدام به برپایی دومین نشست تخصصی علمی شده است.

رئیس این نشست تخصصی با اشاره به همکاری مؤسسه آموزش عالی گلستان در برپایی این نشست، ادامه داد: مقالات تخصصی با عناوینی چون جایگاه بازگیر در گاه‌نگاری خاور نزدیک، گزارش کاوش باستان شناختی بازگیر، انسان‌شناسی جسمانی بازگیر، حفاظت و مرمت در محل کاوش بازگیر، مردم‌نگاری بازگیر و تاریخ قزلباش به روایت بازگیر در این نشست ارائه خواهد شد.

فعالی تصریح کرد: برپایی این نشست دستاوردهای کاوش‌های صورت گرفته در تپه تاریخی و باستانی بازگیر مینودشت را نمایان کرده و اهمیت این تپه را که می‌توان به عنوان تورنگ تپه دوم نام برد، بیش از پیش برملا می‌کند.

وی همچنین به برپایی نمایشگاه جانبی از فعالیت‌های باستان‌شناسی و میراث فرهنگی این اداره کل در حاشیه این نشست اشاره داشت و افزود: نظر به آشنایی هر چه بیشتر علاقمندان و دانشجویان و معرفی هر چه بیشتر فعالیت‌های پژوهشی این اداره کل، اقدام به برپایی نمایشگاهی از فعالیت‌ها و عملکرد، عکس‌ها و اسناد باستان‌شناسی و میراث فرهنگی در حاشیه این نشست شده است.

نشست تخصصی دستاوردهای کاوش باستا‌ن‌شناسی تپه بازگیر مینودشت، در مؤسسه آموزش عالی گلستان و با حضور جمعی از اساتید، پژوهشگران و علاقمندان به تاریخ و باستان‌شناسی برگزار خواهد شد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها