بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کتاب مرمت آثار معماری:شناخت،آسیب شناسی و فن شناسی

کد خبر: 44688 Print This Post
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۸:۰۶
کتاب مرمت آثار معماری:شناخت،آسیب شناسی و فن شناسی

http://www.bananews.ir/بنانیوز- کتاب مرمت آثار معماری:شناخت،آسیب شناسی و فن شناسی تالیف دکتر مجتبی رضا زاده اردبیلی است و توسط موسسه انتشارات دانشگاه تهران منتشر شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یک اثر هنری تنها یک نشانه افتخار متعلق به گذشته نیست که باید از آن در موزه ها نگهداری شود، بلکه این آثار برای درک و احساس فرهنگ و هنر است که به حال رسیده و عناصری مفید و منحصر به فردند. لذا برای حفظ این آثار شناسایی و معرفی آنها به دلایل زیر لازم و ضروری است:

– برانگیختن حس احترام ما نسبت به آثار هنری

– فهم کاربرد یک اثر هنری در گذشته

– آثار هنری تنها متعلق به ما نیستند

واضح است که امروزه حفظ و نگهداری از آثار هنری معماری که خاطرات تلخ و شیرین روزگار خود را همچون جنگ،زلزله،غارت،سیل و مراسم شادی گذرانده است و منعکس کننده حال و احوال مردم در روزگاران بوده و تا امروز تداوم حیات داشته ولی نیاز به مراقبت و کمک دارد، آن هم با شناخت صحیح و استفاده از مناسب ترین راهکارها بر ما واجب و ضروری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها