بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کتاب مدیریت سیلاب شهری ترجمه و منتشر شد

کد خبر: 43330 Print This Post
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۷:۳۶
کتاب مدیریت سیلاب شهری ترجمه و منتشر شد

http://www.bananews.ir/بنانیوز- کتاب مدیریت سیلاب شهری، توسط مهندس محمد حسین رشیدی مهرآبادی (دانشجوی دکتری مهندسی عمران – آب) ترجمه شده است که به تازگی توسط انتشارات نوآور به چاپ رسیده است. این کتاب در ۱۸۰ صفحه و در پنج فصل به صورت مصور و همراه با جداول ارائه گردیده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) توسعه شهری و افزایش ساخت و سازها موجب تغییر پوشش سطحی شهرها شده و سطوح غیرقابل نفوذ، پشت بام ساختمان‌ها، سطوح خیابان‌ها و امثال آنها در شهرها همانند مانعی در برابر نفوذ آب باران به داخل خاک عمل می‌کنند و سبب می‌شوند که بخش بیشتری از بارندگی به رواناب سطحی تبدیل شوند. این امر باعث افزایش روان اب در شهرها شده که خود عاملی بر تشدید سیلاب و آبگرفتگی در شهرها می‌باشد و در هنگام وقوع بارندگی‌های شدید، سیلاب‌های شهری شکل بگیرد که در نوع خود در بسیاری از موارد می‌تواند مخرب و ویران کننده باشند. می‌توان اظهار داشت با مدیریت آب‌های سطحی، این رواناب حاصل از بارندگی را تحت کنترل درآورده و از سطح شهر جمع‌آوری و کنترل کرد و همچنین آب‌های سطحی آلوده شهری که باعث آلودگی حوضه‌های پایین­دست شهرها می‌شوند تحت کنترل درآورد و باعث کاهش آلودگی محیط‌زیست شهرها شد. مدیریت سیلاب شهری زمانی محقق می‌شود که بتوان به صورت اصولی و مهندسی یک مدیریت یکپارچه و هماهنگ را بر روی سیلاب شهر و آب‌های سطحی فراهم آورد و با استفاده از روش‌ها و تمهیدات مقابله با سیلاب، می‌توان تبعات نامطلوب زیست‌محیطی و خسارات مالی و جانی ناشی از سیلاب و آبگرفتگی سطح شهرها را کاهش و تحت کنترل قرار داد.

با توجه به محتوای کتاب و مطالب ارائه شده در آن، می‌تواند منبع علمی و کاربردی مناسبی در رشته‌هایی از قبیل مهندسی عمران، مدیریت منابع آب، محیط‌زیست، شهرسازی، آبخیزداری، منابع طبیعی و … باشد. همچنین این کتاب می¬تواند در نهادهای مختلف از قبیل: شهرداری¬ها، دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، مراکز تحقیقاتی و NGO‌ها برای آموزش و آشنایی ساکنان شهرها و روستاها، بویژه در مناطق مستعد آبگرفتگی و سیل هستند، مورد استفاده قرار گیرد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت این کتاب به انتشارات نوآور به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فخررازی، خیابان شهدای ژاندارمری، نرسیده به خیابان دانشگاه، ساختمان ایرانیان، پلاک ۵۸، واحد ۶ مراجعه نموده و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۸۴۱۹۱ تماس حاصل نمایند و یا درخواست و پیشنهاد خود را به آدرس mh79.rashidi@gmail.com (مترجم کتاب) ارسال نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها