بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کتاب بارگذاری سازه ها به چاپ دوم رسید

کد خبر: 4133 Print This Post
۰۷ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۱
کتاب بارگذاری سازه ها  به چاپ دوم رسید

www.BanaNews.irبنانیوز- کتاب «بارگذاری سازه ‏ها»، از انتشارات دانشگاه سمنان، تالیف دکتر علی خیرالدین رئیس دانشگاه سمنان و مهندس علی مسعود انواری از مدرسین دانشگاه به چاپ دوم رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)این کتاب که حاوی تشریح علمی مباحثی در خصوص بارگذاری سازه‏ها می‏باشد بر  اساس استاندارد ۲۸۰۰ ایران و مبحث ششم مقررات ملی ساختمان به رشته‏ی تحریر در آمده است.در پیشگفتار این کتاب می‏خوانیم : … تعیین بارهایی که در طول عمر ساختمان به آن وارد می‏شوند و ترکیب‏های مختلف از نامساعدترین شرایط بارگذاری و نحوه انتقال بار به شالوده یکی از مراحل اساسی طرح یک سازه است. در صورتیکه در مرحله بارگذاری یک سازه اشتباهی صورت گیرد آنالیز، طراحی و اجرای آن سازه زیر سوال خواهد رفت… .

گفتنی است از آنجایی که آیین‏نامه‏های بارگذاری همواره حداقل ایمنی و مقاومت را تضمین می‏کنند محاسبان و طراحان سازه علاوه بر مراعات ضوابط و اصول آیین‏نامه‏ها، باید قضاوت مهندسی و درک صحیح و عمیقی از هر نوع سازه را داشته باشند. لذا هدف از انتشار این کتاب آشنایی دانشجویان و مهندسان عمران با آیین‏نامه‏های بارگذاری معتبر ایران و افزایش قضاوت مهندسی و درک بهتر آنها از رفتار سازه و نحوه انتقال بارهاست.

چاپ دوم این کتاب که به تازگی وارد بازار نشر شده در قطع وزیری، شامل ۷۰۶ صفحه و در بیست و یک فصل تنظیم شده و در مقایسه با چاپ اول آن، علاوه بر دارا بودن مباحث کاربردی و پایه در زمینه بارگذاری سازه‏ها شامل آخرین آیین‏نامه‏های معتبر و مرتبط با موضوع کتاب است. ضمنا مباحثی همچون انفجار، مخازن آب، برخورد هواپیما به ساختمان، پله برقی، دیافراگم‏ها و نکات جانبی بارگذاری زلزله به چاپ دوم این کتاب افزوده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها