بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

«روش‌های تولید کامپوزیت‌های زمینه آلومینیومی» به چاپ رسید

کد خبر: 40485 Print This Post
۲۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۱۰
«روش‌های تولید کامپوزیت‌های زمینه آلومینیومی» به چاپ رسید

http://www.bananews.irکتاب «روش‌های تولید کامپوزیت‌های آلومینیومی» با تالیف دکتر عباس هنربخش رئوف، دانشیار دانشگاه سمنان و مهندس ریحانه خورشیدی در دانشگاه سمنان به چاپ رسید.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به گفته مولفان این کتاب، کامپوزیت‌های زمینه آلومینیومی نوعی از کامپوزیت‌های زمینه فلزی هستند که به علت نسبت استحکام به وزن زیاد توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند.
در تدوین این کتاب تلاش شده در گام اول نکات و اطلاعات علمی مهم مورد نیاز جهت شناخت مواد کامپوزیتی و هدف از توسعه این مواد پیشرفته گردآوری و ارائه شود. پس از معرفی مواد کامپوزیتی، ویژگی کامپوزیت‌های زمینه آلومینیومی و مزایای آن‌ها و همچنین طبقه بندی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.
روش‌های تولید کامپوزیت‌های زمینه آلومینیومی شامل فرایندهای جامد، مایع و درجا هم در این کتاب معرفی شده است.
در حال حاضر صنعت آلومینیوم به عنوان یکی از صنایع مهم کشور در حال گذر از مرحله دگرگونی از صنعت سنتی به سمت علمی شدن است و نیاز به منابع و کتب علمی تخصصی در این زمینه زیاد است.
این کتاب در شش فصل به رشته تحریر درآمده است که فصل اول آن شامل مقدمه کتاب است و کامپوزیت‌های زمینه آلومینیومی، روش‌های تولید، تولید به روش درجا، کامپوزیت ریختگی درجا Al-Mg2Si و اصلاح ریز ساختار و بهبود خواص کششی کامپوزیت درجا به ترتیب فصل‌های دوم تا ششم این کتاب را تشکیل می‌دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها