بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دانشنامه هنر و معماری ایرانی در مسیر چاپ قرار گرفت

کد خبر: 39236 Print This Post
۰۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۱:۳۳
دانشنامه هنر و معماری ایرانی در مسیر چاپ قرار گرفت

http://www.bananews.ir/دانشنامه هنر و معماری ایرانی که به همت سیدصالح طباطبایی آماده شده است، مجوز چاپ را اخذ کرده و آماده انتشار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این دانشنامه ۲ هزار صفحه‌ای به صورت مصور و با تعداد زیادی مدخل درباره هنر سرزمین ایران آماده شده است. «دانشنامه هنر و معماری ایرانی» یک اثر تالیفی و ترجمه‌ای است که صاحب اثر برای تدوین آن هم از تالیفات و تحقیقات خود و هم از منابعی چون دانشنامه «هنر گرور» استفاده کرده است.

نگارنده این دانشنامه با ترجمه و استخراج مداخل مرتبط با هنر ایرانی در دانشنامه ۳۴ جلدی «هنر گرور» که انتشارات راوتلج آن را منتشر کرده، به ترجمه و تالیف مداخل دانشنامه «دانشنامه هنر و معماری ایرانی» روی آورد و نکته‌ای که در این کار مورد تاکیدش بوده، مشخص کردن غلط‌ها و اشتباهات موجود در حوزه‌های مربوط با هنر و معماری ایران در دانشنامه‌ها بوده است. این موارد به صورت پاورقی در دانشنامه‌ای که طباطبایی تدوین کرده، مشخص شده‌اند.

فعالیت‌های آماده‌سازی این دانشنامه به اتمام رسیده و صفحه‌بندی آن هم انجام شده است. این کتاب از ارشاد مجوز چاپ را دریافت کرده و در حال حاضر آماده چاپ توسط انتشارات متن است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها