بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تاریخ ساخت و ساز در «همشهری معماری» روایت شد

کد خبر: 22672 Print This Post
۱۵ دی ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۵
تاریخ ساخت و ساز در «همشهری معماری» روایت شد

http://www.bananews.ir/یازدهمین شماره ماهنامه «همشهری معماری» با انعکاس نظرات «ژوئل زاکاروویچ» مدیر پژوهشگاه هندسه و معماری پاریس درباره تاریخ ساخت و ساز، به روزنامه‌فروشی‌ها آمد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مطالب این نشریه با مقاله‌ای با این سئوال که «چرا ساختمان‌ها در وان فرو ریختند» از مرتضی بسطامی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و عضو تیم بازدیدکننده پژوهشگاه زلزله شناسی ایران از منطقه وان در ترکیه شروع و نیز با گزارش مهدی زارع، دانشیار این پژوهشگاه درباره این زمین لرزه ۷٫۲ ریشتری ادامه می‌یابد.

این نشریه همچنین در مطلب مشروحی، خاستگاه فلسفی یکی از بزرگ‌ترین معماران معاصر مدرنیسم «رم کولهاس» را بررسی کرده است.

ماهنامه «همشهری معماری» در یک نوآوری که در صفحه‌بندی خود انجام داده، نشریه را به دو بخش تقسیم کرده که مطالب هر بخش نسبت به بخش دیگر، سر و ته چاپ شده و در عین حال خواننده می‌تواند از هر طرف، نشریه را باز و شروع به مطالعه آن کند.

در ادامه مطالب این نشریه، گزارشی از وضعیت معماری منطقه الهیه تهران ارائه و به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های پائیز ۲۰۱۱ یعنی فلسفه‌های ترن هوایی پیاده نیز پرداخته شده است.

شماره ۱۱ ماهنامه «همشهری معماری» در ۱۶۰ صفحه و با بهای ۴۰۰۰ تومان به روی دکه آمده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها