بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Saturday, 21 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کتاب نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان

کد خبر: 18657 Print This Post
۱۳ مهر ۱۳۹۰ | ۰۹:۴۱
کتاب نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان

http://www.bananews.irبنانیوز- آخرین دستاوردهای علمی جهان در زمینه فناوری نانو در معماری و مهندسی ساختمان در کتاب “نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان” منتشر شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کتاب “نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان” که توسط دکتر محمود گلابچی، دکتر کتایون تقی‌زاده و مهندس احسان سروش‌نیا تالیف گردیده است بوسیله انتشارات دانشگاه تهران در ۵۵۵ صفحه با چاپ رنگی منتشر شد.

فناوری نانو به دلیل توانایی دگرگون‏کردن ویژگی‌‌های بنیادین مواد زمینه‌ساز ایجاد مصالحی جدید با ویژگی‌های نوین شده است که افزون بر کارآیی از بازدهی عملکردی بیشتری برخوردارند. عایق‌های بهتر، بتن‌های توانمندتر، شیشه‌های خودتمیزشونده و آسان‌تمیزشونده، نانوپوشش‌ها، رنگ‌ها و چسب‌های نانوبنیان و دیگر مصالح نانو از این نوع، علاوه بر چندعملکردی بودن، از امتیازات و ویژگی‌های کاربردی بیشتری برخوردارند.

کتاب “نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان”که بر اساس آخرین دستاوردهای علمی در جهان تالیف گردیده است، اقدامی است در جهت ارتقای دانش مورد نیاز جامعه معماری و مهندسی و نیز دانشجویان و دانش ‏آموختگان این رشته‏ ها در زمینه استفاده از فناوری نانو در معماری و مهندسی ساختمان.

فصل های مختلف کتاب و ضمائم آن عبارتند از:

فصل نخست: سیر تحول مصالح و ساختمان‌سازی

فصل دوم: نانوفناوری چیست؟

فصل سوم: تاریخچه فناوری نانو

فصل چهارم: مفاهیم بنیادین نانومواد

فصل پنجم: نانومواد در ساختمان

فصل ششم: سطوح خودتمیزشونده و آسان‌تمیزشونده

فصل هفتم: نانوشیشه‌ها

فصل هشتم: نانوپوشش‌ها

فصل نهم: نانوعایق‌ها

فصل دهم: فناوری نانو و بتن

فصل یازدهم: فناوری نانو و مواد پایه‌سیمانی

فصل دوازدهم: فناوری نانو و فلزات

فصل سیزدهم: نانوفناوری و تأسیسات ساختمان

فصل پانزدهم: نانوفناوری، انرژی و پایداری زیست‌محیطی

فصل چهاردهم: سطوح ضد باکتری و میکروب کش

فصل شانزدهم: پارچه‌ها و غشاهای نانوبنیان

فصل هفدهم: تصفیه‌کننده‌های نانو

فصل هجدهم: فناوری نانو و چوب

فصل نوزدهم: مصالح خودترمیم‌شونده

فصل بیستم: مواد هوشمند و حس‌گرهای نانوبنیان

فصل بیست‌ویکم: سخن آخر

شش پیوست در زمینه دانش نانو

واژه‌نامه فارسی به انگلیسی

واژه‌نامه انگلیسی به فارسی

نمایه (فهرست موضوعی)

در انتهای هر فصل نمونه‌های عملی و پروژه‌هایی که در آن‌ها از مواد و مصالح نانوبنیان استفاده شده، به‌عنوان مطالعه موردی توضیح داده شده است تا خواننده با نمونه‌های عینی و زمینه‌های کاربردی مصالح نانو آشنا شود. ۴۰ پروژه که همگی پس از سال ۲۰۰۰ میلادی اجرا شده و در زمره پیشرفته‏ترین ساختمان‌های جهان در زمینه نانو بشمار می‏روند به‌عنوان مطالعه موردی در انتهای فصول کتاب معرفی شده‌اند. بیش از ۷۰۰ تصویر رنگی کتاب، درک بهتر مفاهیم نانو و اطلاع از آخرین پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی در زمینه نانوفناوری را ممکن ساخته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها