بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیست بنا که هر معماری باید بشناسد

کد خبر: 11323 Print This Post
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۷
بیست بنا که هر معماری باید بشناسد

www.BanaNews.irبنانیوز- کتاب بیست بنا که هر معماری باید بشناسد به منظور ارائه در بیست و چهارمین نمایشگاه بین¬المللی کتاب تهران و با مخاطب هدف دانشجویان معماری ترجمه شده است.

این اثر با ارائه و معرفی معیارها و رویکردهایی از پیش تعیین شده به بررسی و تحلیل بیست پروژه شاخص معماری قرن بیستم، و پروسه شکل¬گیری هر یک از بناهای معرفی شده پرداخته است. ارائه و اتخاذ معیارهایی مشخص در نقد آثار و وجود رویکردی تحلیلی که توسط مولف کتاب تدوین شده موجب شده است تا متن و اندیشه مطرح در کتاب با دوری جستن از یک نگاه توصیفی و روایت گونه به بررسی و تحلیل روند شکل¬گیری و طراحی هر یک از بیست بنای مطرح در کتاب، و نحوه تعامل هر یک در مواجهه با محیط پیرامون و البته مخاطب اثر بپردازد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) انتخاب و گزینش این آثار به دلیل ارائه و پرداختن هر یک به ایده و اندیشه¬ای متفاوت و بنیادین در معماری صورت گرفته است؛ که در ادامه مولف با معرفی و شاخص جلوه دادن این ایده¬ها به کمک نمایش و بازترسیم نقشه¬ها و تصاویر به تحلیل و نقد پروسه شکل¬گیری و خواستگاه ایده طرح پرداخته است.

کتاب فوق قصد دارد تا مشخصاً به واسطه بازترسیم و تحلیل نقشه¬ها و تصاویر پروژه¬های انتخاب شده، به ارائه و بسط ایده-های مطرح در هر یک از آثار بپردازد، این تصاویر و متن¬های مرتبط با آنها به همراه نقطه نظرات گوناگونی که از سوی معمار و منتقدین هر اثر به فراخور ارائه شده¬اند با نگاهی تحلیل-گرایانه به هر پروژه می¬پردارند. در تحلیل¬های ارائه شده مولف به منظور خلق معیارهای نقد آثار و تدوین قالب ادراکی مشخص و مفروض خود، علاوه بر شاخصه¬ها و ویژگی¬های هر پروژه، موضوعات یکسانی را که در عموم پروژه¬های معماری مورد تاکید و نیز تاثیرگذار در طرح هستند را لحاظ کرده است؛ که از آن جمله می-توان به موضوعاتی همچون: شناسایی سایت، پیشینه سایت، هندسه ساخت، لایه بندی، فضا و ساختار، و … اشاره داشت.

این کتاب تالیف سیمون آنوین است و مسعود حبیبی وحسین محمدرسولی آن را ترجمه کرده اند و در انتشارات پشوتن

منتشر شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها