بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نهمین همایش ملی خلیج فارس برگزار می شود

کد خبر: 39781 Print This Post
۱۲ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۱۳
نهمین همایش ملی خلیج فارس برگزار می شود

http://www.bananews.irنهمین همایش ملی ˈ خلیج فارس ˈ به مناسبت روز ملی خلیج ‌فارس (۱۰ اردیبهشت ماه) با رویکرد علمی و پژوهشی و با هدف پاسداشت نام و شناخت ابعاد مختلف و مزیت های متنوع خلیج فارس در روزهای ۹ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار می‌ شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران ، خلیج فارس اصلی ترین و کهن ترین نامی است که به آبراهه میانه سرزمین ایران، دریای عمان و شبه جزیره عربستان از سده های پیش از میلاد تاکنون نهاده شده و مستندات، مدارک و شواهد آن در منابع کهن و اسناد معتبر بین المللی معاصر بر جای مانده است. علاوه بر اهمیت تاریخی، خلیج فارس از نظر جغرافیایی، اقتصادی، سیاسی، نظامی- راهبردی و زیست محیطی اهمیت زیادی دارد.

این خلیج در منطقه خاورمیانه، به عنوان محور اصلی ارتباط بین اروپا، آفریقا، آسیای جنوبی و جنوب شرقی آسیا، ممتازترین جایگاه راهبردی ، سیاسی و ژئوپولتیک را داراست و به لحاظ اقتصادی، به دلیل وجود معادن سرشار نفت و گاز، مخزن انرژی جهان نام گرفته است.

خلیج فارس از نظر زیست محیطی نیز جزو متنوع ترین زیستگاه های جهان است که گونه های متنوع جانداران را در سواحل، جزایر متعدد و اعماق خود جای داده و در نهایت اهمیت گردشگری، فرهنگی و اجتماعی خلیج فارس به مثابه یکی از نقاط برخورد فرهنگ های بزرگ جهان مهد و آیینه فرهنگ های اقوام مختلف است.

بدیهی است خلیجی با این همه اهمیت از دست اندازی های سیاسی، نظامی و فرهنگی دور نباشد. از این رو به پاس صیانت از این میراث باستانی و نام کهن، در تقویم رسمی ایران، دهم اردیبهشت ماه که مصادف است با تاریخ اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز، به نام ˈ روز ملی خلیج فارسˈ نام گذاری شده است.

در این راستا مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی با سابقه اجرای هفت دوره همایش و با هدف فراهم ساختن زمینه های مطالعات کاربردی در برابر بدعت گذاریهای آگاهانه یا ناآگاهانه ای که سال های اخیر به منظور مصادره سرمایه های فرهنگی و متعلقات هویت ملی ایرانیان صورت می گیرد، هشتمین دوره همایش را برگزار می کند.

این همایش با رویکرد ملی و در محورهای کلی مطالعات جغرافیا و محیط زیست، گردشگری و فن آوریهای نوین، سیاست و اجتماع، اقتصاد، تاریخ و باستان شناسی، فرهنگ، هنر و معماری خلیج فارس برگزار می شود تا در این نشست ها به صورت علمی، تحلیل ژرف‌نگر، مستند، مستدل و دانایی محورانه به دفاع از ارکان و سرمایه های فرهنگی- تمدنی و اقتصادی- سیاسی ایران پرداخته شود.

تمامی روند ثبت نام و ارسال مقالات از طریق وبسایت همایش www.persiangulf-co.ir صورت می گیرد.

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال مقالات ۱۵ اسفند ماه است و نتایج داوری مقالات هم ۲۹ اسفند ماه اعلام می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها