بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

همایش ملی توانمندسازی شهرهای کوچک برگزار می‌شود

کد خبر: 2970 Print This Post
۲۰ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۵۶
همایش ملی توانمندسازی شهرهای کوچک برگزار می‌شود

www.BanaNews.irمعاون شهرسازی و معماری سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین از برگزاری همایش ملی توانمندسازی شهرهای کوچک در سال آینده در بوئین‌زهرا خبر داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین، حامد مانی‌فر بیان داشت: همایش ملی توانمندسازی شهرهای کوچک با تأکید بر ویژگی‌های شهر شال، بهار سال ۱۳۹۰ به میزبانی شهر شال از توابع شهرستان بوئین‌زهرا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری این همایش مصوب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قزوین است که توسط سازمان مسکن و شهرسازی و با همکاری مهندسان مشاور نقش جهان پارس، سازمان نظام مهندسی ساختمان، شهرداری و شورای اسلامی شهر شال و حمایت استانداری قزوین برگزار می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین عنوان داشت: شناخت توانمندی و امکانات شهرهای کوچک مقیاس، ارائه راهکار برای توانمندسازی شهرهای کوچک و استفاده موثرتر از قابلیت‌های آنان در نگهداری و جذب جمعیت و نیز ایفای نقش موثرتر در توسعه و آبادانی مناطق از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی اعلام کرد: هم‌اکنون با تمرکز امکانات و فعالیت در شهرهای بزرگ و به خصوص در مراکز استان‌ها شاهد مهاجرت جمعیت شهرنشین به شهرهای بزرگ هستیم و این مسئله سبب افزایش مشکلات در شهرهای بزرگ شده و ضرورت دارد از این پس با نگاه جدید و متفاوت نسبت به توانمند‌سازی شهرهای کوچک و ایجاد روحیه سکونت و بازگشت مهاجران به این نوع شهرها پرداخته شود.

مانی‌فر توضیح داد: شهرستان‌های تاکستان و بوئین‌زهرا در استان قزوین دارای تمدنی کهن و سابقه طولانی در شهرنشینی هستند و به واسطه این تمدن کهن شهرهای ما در این مناطق دارای عناصر و ویژگی‌های کالبدی ارزشمندی هستند که متأسفانه مدفون مانده و برای حفظ و معرفی آنها نیز در گذشته تلاشی نشده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۷۰ درصد جمعیت استان قزوین در شهرها ساکن هستند، افزود: ۸۲ درصد جمعیت شهری این استان در مرکز و پنج شهر حاشیه آن سکونت دارند.

معاون شهرسازی و معماری سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین فرهنگ ایرانی را با مهمان‌نوازی عجین دانست و یادآور شد: این روحیه میهمان‌پذیری در شهرهای کوچک قوی‌تر است و از این‌رو اطمینان داریم برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند مشارکت آحاد مردم این مناطق را به همراه داشته باشد.

وی در پایان افزود: مهمترین نقطه قوت همایش شهر شال آن است که قصد داریم پس از پایان همایش چند روز را اختصاص به جمع‌بندی و راهکاری مقالات ارائه شده دهیم و نکات مثبت آن را با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در اختیار مجریان قرار دهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها