بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نخستین همایش تخصصى ماگماتیسم ایران برگزار مى‌شود

کد خبر: 20726 Print This Post
۰۳ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۷
نخستین همایش تخصصى ماگماتیسم ایران برگزار مى‌شود

http://www.bananews.ir/سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌ معدنى کشور همایش تخصصى ماگماتیسم ایران را به‌ منظور ارتقاى سطح دانش و معلومات علاقه‌مندان به رشته ‌زمین‌شناسى برگزار مى‌کند.

به گزارش  بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس سید هادى میرمحمد میگونى، مدیر اداره بین‌الملل سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات ‌معدنى کشور با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: نخستین همایش تخصصى ماگماتیسم ایران با تاکید بر پلوتونیسم پهنه سنندج- سیرجان طى روزهای ششم و هفتم آذر ماه جارى در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود.

وى گفت: زمین‌شناسى، پتروگرافى، ژئوشیمى و پتروژنز توده‌هاى نفوذى مناطق چاه‌دزدان، بروجرد، ملایر، الوند، قروه، نقده، اشنویه، قوشچى و پیرانشهر از مهم‌ترین محورهاى این همایش هستند.

میگونى با بیان این که کارشناسان ارشد رشته پترولوژى، مخاطبان اصلی این نشست محسوب مى‌شوند، خاطرنشان کرد: در مجموعه فعالیت‌هاى زمین‌شناسى اجرا شده در کشور به خصوص تحقیقات بنیادی بر روى پوسته ایران زمین، دستاوردهاى چشم‌گیرى به لحاظ علمى طى ۱۰ سال گذشته به دست آمده که تا به حال بسیارى از زمین‌شناسان و علاقه‌مندان از آن بى‌بهره بودند.

مدیر اداره بین‌الملل سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌ معدنى کشور تصریح کرد: از جمله دستاوردها و یافته‌هاى جدید کارشناسان، مطالعات ماگماتیسم (شناخت سنگ‌هاى درونى و بیرونى ایران‌زمین) به خصوص زون استراتژیک سسندج – سیرجان است که به عنوان یکى از زون‌هاى داراى پتانسیل معدنى محسوب مى‌شود و مطالعات اکتشافى انجام شده از سوى سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌ معدنى کشور نشان از ذخایر گسترده در این منطقه دارد.

وى با بیان این که در حیطه فعالیت‌هاى زمین‌شناسى اجراى پروژه ماگماتیسم و پلوتونیسم به اطلاعات بنیادی و کاربردى در اکتشاف ذخایر معدنى منجر مى‌شود، خاطرنشان کرد: یافته‌هاى به دست آمده به زمین‌شناسان کمک مى‌کند تا به درک بهترى از جایگاه زمین‌شناسى و معدنى عناصر تشکیل‌دهنده پوسته زمین برسند.

میگونى با ابراز خرسندى از این که زمین‌شناسان با تجربه برنامه‌هاى گسترده‌اى براى اجراى فعالیت‌هاى تحقیقاتى خود بر روى ماگماتیسم و پلوتونیسم پهنه سنندج – سیرجان داشته‌اند، تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات ‌معدنى کشور با طرح موضوع برگزارى همایش تخصصى ماگماتیسم براى اساتید دانشگاه و محققان ذى‌ربط توانست یافته‌هاى جدیدى را در ۱۶ موضوع تخصصى دسته‌بندى کرده در اختیار علاقه‌مندان عرصه علوم‌زمین و معدن کشور قرار دهد.

علاقه‌مندان مى‌توانند براى کسب اطلاعات بیشتر با پست الکترونیکى intl.edu@gsi.ir یا با تلفن ۶۶۰۷۰۵۰۸ تماس بگیرند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها