بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اولین همایش ملی طبیعت، معماری و شهر

کد خبر: 18875 Print This Post
۱۸ مهر ۱۳۹۰ | ۱۵:۰۹
اولین همایش ملی طبیعت، معماری و شهر

http://www.bananews.ir/بنانیوز- اولین همایش ملی طبیعت، معماری و شهر ۲۲ لغایت ۲۳ آذرماه ۱۳۹۰ توسط دانشگاه آزاد اسلامی مهدی شهر برگزار می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر اعلام داشت که همایش ملی « طبیعت، معماری و شهر» با حضور نخبگان داخل و خارج از کشور در آذر ماه سال جاری در محل این دانشگاه برگزار خواهد شد. ایشان همچنین اظهار داشتند ” بطور رایج معماری زیست مبنا ( بیونیک )، الگوبرداری از طبیعت در فرآیند مسأله گشایی معماری و جستجوی راهکارهایی برآمده از دل طبیعت برای حل مسأله های طراحی و ساخت معماری در مقوله های فرم ، عملکرد ، مواد و مصالح وتکنولوژی فرض شده است . همایش حاضر به مفهوم ارتباط طبیعت و محیط زیست در طراحی معماری می پردازد و از لحاظ ماهوی «معماری همساز با اقلیم »و «معماری ارگانیک » را نیز در بر می گیرد .

بر این اساس ، نحوه ی تعامل معماری و شهر با طبیعت پیرامون محور اصلی همایش است که از لحاظ قلمروی شناختی،به حوزه های مطالعات محیط زیست،اجتماعی و اقتصادی مربوط به شهر و برهمکنش آن با موضوع محیط زیست می پردازد “.

کسب اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها