بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسابقه ملی «توسعه فناوری‌های نوین آب» برگزار می‌شود

کد خبر: 42461 Print This Post
۱۷ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۱:۱۲
مسابقه ملی «توسعه فناوری‌های نوین آب» برگزار می‌شود

http://www.bananews.ir/مسابقه علمی دانشجویی «توسعه فناوری‌های نوین آب» در سطح ملی توسط ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فناوری‌های نوین در: «ارتقای مدیریت کمی و کیفی منابع آب (نرم‌افزاری، سخت افزاری)»، «ارتقای نظام مدیریت تقاضا و استقرار بازچرخانی آب در بخشهای متقاضی آب»، «اصلاح نظام مصرف بهینه آب در بخشهای کشاورزی، صنعتی و مسکونی»، «تصفیه و بازیافت پساب کشاورزی، فاضلاب صنعتی و مسکونی»، «توسعه، اصلاح و بهره‌برداری و نگهداری از سیستم‌های انتقال و توزیع آب شهری»، «توسعه، اصلاح و بهره‌برداری و نگهداری سیستم‌ها و شبکه‌های آبیاری و زهکشی»، «بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات تامین آب و انرژی (سدها، نیروگاه‌های برقابی)»، «پایش و کنترل سیلاب و سامانه‌های پخش سیلاب»، «شناسایی، پیش آگاهی و کاهش اثرات اقلیم و خشکسالی در منابع آب»، «جذب بارش، کاهش تبخیر و تعرق تلفات آن در حوضه»، «آبخیزداری و آبخوانداری و سامانه‌های استحصال آب باران» و « کاهش مصرف انرژی در تامین، بهره‌برداری، توزیع و مصرف آب در بخش‌های متقاضی آب» از جمله محورهای این مسابقه علمی محسوب می‌شوند.

بر اساس اعلام دبیرخانه عملی و اجرایی مسابقه، خرداد ماه امسال مهلت ارسال چکیده طرح‌ها به دبیرخانه خواهد بود. داوری آثار و طرح‌های ارسالی توسط جمعی از استادان و متخصصین و طبق ضوابط ارزیابی انجام خواهد شد.

 

ارزیابی بر اساس میزان ارتباط طرح با مسابقه، ابتکار و خلاقیت در طرح، امکان پذیری فنی، قابلیت اجرایی طرح، اطلاعات مالی لازم، قابلیت کاربرد و تعمیم طرح در سطح منطقه‌ای، ملی و فرا ملی، میزان تأثیر و اثربخشی صور ت می پذیرد.

همچنین، به برگزیدگان مسابقه جوایزی تعلق خواهد گرفت.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسابقه و فرم ارائه چکیده و اصل طرح به نشانی اینترنتی www.sharif.ir/~werc مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۱۶۴۱۳۱ تماس بگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها