بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حدود ۲۰۰ طرح به ششمین جایزه معماری میرمیران رسید

کد خبر: 24499 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۷
حدود ۲۰۰ طرح به ششمین جایزه معماری میرمیران رسید

http://www.bananews.ir/نزدیک به ۲۰۰ طرح از سوی معماران به دبیرخانه ششمین جایزه معماری میرمیران رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با پایان یافتن مهلت شرکت در «ششمین جایزه معماری میرمیران» حدود ۳۰۰ هنرمند به صورت انفرادی و مشترک طرح‌های خود را برای شرکت در این مسابقه ارایه کردند.

در میان طرح‌های ارسالی حدود ۹۰ طرح در بخش «خاک» و ۷۰ طرح در بخش «باد» ارائه شده است.

داوری آثار نیز از روز چهارشنبه ـ ۲۶ بهمن‌ماه ـ توسط هنرمندان و اساتیدی همچون ایرج اعتصام، فریار جواهریان،داراب دیبا،علی‌اکبر صارمی،هما فرجادی،سید علیرضا قهاری ،شهاب کاتوزیان،عباس کیارستمی و حمید میرمیران آغاز می‌شود و تا پایان روز پنج‌شنبه ـ ۲۷ بهمن‌ماه ـ ادامه خواهد داشت.

نتایج نهایی و اهدای جوایز معماری میرمیران در مراسم یادمان و جایزه میرمیران در هفته اول اردیبهشت‌ماه و مقارن با هفته معماری در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود و طی آن کلیه طرح‌های منتخب به مدت یک هفته در خانه هنرمندان ایران به نمایش در خواهد آمد.

بنیاد معماری میرمیران در ادامه سلسله موضوعات مربوط به مسابقه جایزه معماری میرمیران و در راستای درک ارتباط عناصر پنج گانه اصلی (نور‌،آب‌،‌ گیاه‌،خاک‌، باد) با معماری قدیم ایران دو موضوع باقیمانده با عنوان «معماری و خاک» و «معماری و باد» را برای مسابقه سال جاری در نظر گرفته است.

پیش از این نیز موضوعات مفهومی دیگری چون «پیوند ناگسستنی نور و معماری» ،«معماری و آب » و «معماری و طبیعت سبز» در این جایزه مطرح شده بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها