بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۵ فروردین، ۱۳۹۷ | Sunday, 25 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

فراخوان برگزاری جشنواره ایده های نو در حوزه مدیریت شهری

کد خبر: 19468 Print This Post
۰۱ آبان ۱۳۹۰ | ۱۰:۴۰
فراخوان برگزاری جشنواره ایده های نو در حوزه مدیریت شهری

http://www.bananews.ir/معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از راه اندازی نخستین مجله الکترونیکی دارای رتبه علمی خبر داد و گفت: در تلاشیم مجوزهای لازم را از وزارت علوم و فناوری و وزارت ارشاد کسب کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید محمد مجابی روز یکشنبه در نشستی خبری با بیان اینکه مطالعات انجام شده در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به سمت کاربردی شدن پیش می‌رود، گفت: تلاش کرده‌ایم پژوهش‌های انجام شده براساس نیازهای شهر باشد و فعالیتهای اجرایی را همگام با فعالیت‌های پژوهشی به پیش بریم.

وی با بیان اینکه به زودی جشنواره‌های ایده‌های نو را برگزار می‌کنیم گفت: تمامی پژوهشگران و کارشناسان شهری می‌توانند ایده‌‌های نوی خود را در بانک ایده این سازمان ثبت کنند و به زودی برترین‌های این بانک مشخص می‌شود.

مجابی حمایت از ۱۰ سرباز نخبه را یکی دیگر از فعالیت‌های مرکز مطالعات شهرداری دانست و گفت: این نخبگان سرباز توسط بنیاد نخبگان و ستاد فرماندهی نیروهای مسلح به ما معرفی می‌شود و پروژه‌ها و مطالعاتی که توسط این سربازان انجام شده است از کاربردی‌ترین پژوهش‌های مرکز است.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری در فضای مجازی یکی دیگر از فعالیت‌های این سازمان است که در آن پایان‌نامه‌های دانشگاهی و پژوهش‌های مهم شهری در اختیار علاقمندان گذاشته شده است. همچنین از پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی ارشد و دکترا حمایت می‌شود.

معاون علم و فناوری مرکز مطالعات برنامه ریزی شهر تهران با اشاره به اینکه از پایان‌نامه‌های ارشد ۵ میلیون تومان و پایان‌‌نامه‌های دوره دکترا به میزان ۸ میلیون تومان حمایت می‌شود،‌ گفت: تا کنون از ۲۰۰ پایان نامه حمایت کرده‌ایم که در سال ۹۰، ۱۵۰ پایان نامه دیگر نیز مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: آنچه در پایان‌نامه‌های دانشجویی مورد تاکید ماست قابلیت اجرا در شهر و پروژه‌های عمرانی است.

به گفته مجابی، تا کنون ۱۱۰ عنوان کتاب پژوهشی در این مرکز منتشر شده است و همچنین اولین مجله علمی الکترونیکی نیز پس از کسب مجوزهای لازم از سوی وزارت ارشاد و علوم منتشر می‌شود.

مجابی ادامه داد: برگزاری نشست‌های تخصصی و حمایت از نخبگان از دیگر فعالیت‌های این سازمان است.

وی خبر از برگزاری چهارمین جشنواره پژوهش و نوآوری در حوزه مدیریت شهری داد و گفت: شناسایی دستاوردهای علمی، تقویت فرآیند بومی سازی، تعامل با فرهیختگان در حوزه مدیریت شهری و زمینه سزای برای شناسایی و عرضه ترویج روش‌های علمی از اهداف این جشنواره است.

معاون علم و فناوری مرکز مطالعات برنامه ریزی شهر تهران تفاوت این جشنواره را با دوره‌های گذشته عدم برگزاری نشست‌های تخصصی دانست و گفت: این نشست‌ها در طول سال برگزار می‌شود و نیازی به برگزاری آن در حاشیه این جشنواره نبود.

مجابی با اشاره به محورهای این جشنواره گفت: مدیریت بحران، معماری شهرسازی، مالی و سرمایه گذاری،‌ خدمات شهری، اجتماعی و فرهنگی، فنی و عمرانی، مدیریت فناوری و استانداردسازی، حمل نقل و ترافیک، محیط زیست و توسعه پایدار و جهاد اقتصادی موضوعاتی هستند که پژوهشگران می‌توانند مقالات علمی و رسانه دکترای خود را که مورد تایید قرار گرفته است به جشنواره ارسال کنند.

وی ادامه داد: مهلت ارسال آثار از ۱۳ مهرماه تا ۳۰ آبان است و جشنواره آذرماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها