بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یادداشت هفتم: محیط زیست مبحث فراموش شده در ساخت و ساز

کد خبر: 21419 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۹۰ | ۱۰:۱۷
یادداشت هفتم: محیط زیست مبحث فراموش شده در ساخت و ساز

www.BanaNews.irمحیط زیست به عنوان یکی از گرایش ها و دروس کارشناسی مهندسی عمران به جای آنکه از مهمترین دغدغه های دست اندرکاران ساخت و ساز باشد بالکل از ذهن این طیف از جامعه حذف شده است.

واگذاری واحد های مسکن مهر و پروژه های انبوه سازی و موارد مشابه چنان ذهن معماران این مرز و بوم را درگیر ساخته که از نابودی جنگل ها و رود ها و مرگ گونه های جانوری و گیاهی این مرز و بوم غافل مانده اند. اگر پیش از این در خاموشی رسانه ای، محیط زیست نابود می شد امروز در حالی دریاچه ارومیه درحال خشکیدن و از بین رفتن است که تشکل های غیر دولتی بسیاری اخبار آنرا پوشش داده اند، اما گویی تنها قشری که هیچ اقدامی برای حفظ اقلیم این سرزمین نمی کند همان قشری است که باید مهمترین اقدامات را انجام دهد!

مهندس افشین اجلالی، کارشناس ارشد مهندسی عمران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها