بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یادداشت دوم: معرفی می کنم نماینده کارفرما

کد خبر: 19006 Print This Post
۲۳ مهر ۱۳۹۰ | ۰۵:۰۵
یادداشت دوم: معرفی می کنم نماینده کارفرما

ناظر و مجری پایه یک سازمان نظام مهندسی پس از هفده سال کار اجرایی در صنعت ساختمان ایران فهمیده ام که:

نماینده کارفرما در ایران کسی است که می تواند به سرپرست کارگاه بگوید لازم نیست به بتن ضد یخ اضافه کنید حتی اگر در دمای صفر درجه بتن ریزی می کنید.

نماینده کارفرما در ایران کسی است که می تواند به ناظر کارگاه بگوید شما باید بجای آیتم خاکریزی آیتم درناژ را که پیمانکار در صورت وضعیت خود نوشته است را تایید کنید.

نماینده کارفرما در ایران کسی است که میتواند مشاور را مجبور کند نقشه هایی را تایید نماید که ستونهایش تحمل بارگذاری طبقه اضافه به نام تراکم را که با کلی زد و بند از شهرداری گرفته شده است را ندارد. تا شاید مشاور بتواند دستمزد معوقه ناظرانش را اینبار با دو ماه تاخیر بگیرد نه شش ماه!

نماینده کارفرما در ایران کسی است که می تواند مشاور و پیمانکار را همزمان خلع ید بکند چرا که قصد دارد یک فرهنگسرا را به بخش خصوصی بفروشد.

نماینده کارفرما کسی است که در کتب دانشگاهی و مستندات شرایط پیمان و … جایگاهی تعریف شده ندارد اما تا دلتان بخواهد شگفت انگیز است.

مهندس علیرضا سعیدی؛ ناظر و مجری پایه یک سازمان نظام مهندسی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها