بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اینجا تهران است؛ اجاره آپارتمان ۵۰ متری، ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

کد خبر: 9783 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۰۶
اینجا تهران است؛ اجاره آپارتمان ۵۰ متری، ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

www.BanaNews.irبا بررسی آمارهای رسمی از میزان اجاره‌بها در تهران طی پاییز سال گذشته به آمارهای عجیب و غریبی بر می‌خوریم، از جمله اینکه اجاره یک آپارتمان ۵۰ متری در نقطه‌ای از این کلانشهر بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد.

اینجا تهران است، کلانشهری که مسکن دغدغه اصلی شهروندان به شمار می رود. به ویژه که اکنون به فصل نقل و انتقالات در بازار اجاره و خرید مسکن نزدیک می شویم، بزرگترین دغدغه و نگرانی مردم افزایش بی رویه نرخ اجاره بهای مسکن است. هر چند مسئولان دولت قول اجرای بسته سیاستی بازار اجاره مسکن را داده اند تا اجاره های نجومی را کنترل کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این نگرانی بهانه ای شد تا یک گزارش رسمی از مرکز آمار ایران را که به ارائه آمار اجاره بهای مسکن در تهران در پاییز سال گذشته می پردازد، دقیق تر بررسی کنیم.

بر اساس این گزارش که به ارائه آمار حداقل، حداکثر و متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت یک متر مربع زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران می پردازد، در پاییز پارسال، حداقل اجاره یک متر مسکن در تهران ۱۶۰۰ تومان در منطقه ۱۴ تهران بوده است که با این حساب برای اجاره یک آپارتمان ۵۰ متری در این منطقه باید حداقل ماهانه ۸۰ هزار تومان پرداخت. با این حساب اجاره یک آپارتمان ۱۰۰ متری در این منطقه ماهانه ۱۶۰ هزار تومان بوده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، در بررسی حداقل های نرخ اجاره در مناطق ۲۲ گانه تهران درمی یابیم که در مناطق یک، دو، سه و ۲۲ تهران که جزو مناطق گران قیمت هستند، حداقل اجاره یک متر آپارتمان بین ۲۳۰۰ تا ۲۴۵۰ تومان بوده است. به این ترتیب برای اجاره یک آپارتمان ۵۰ متری در این مناطق باید حداقل ماهانه ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شود.

*اجاره ۴۲۵ هزار تومانی آپارتمان ۵۰ متری در ارزان ترین منطقه تهران

با نگاهی به آمارهای حداکثری برق از سرتان می پرد. بر اساس این گزارش، منطقه ۱۷ تهران در این خصوص یکی از ارزانترین اجاره بهای مسکن را در تهران دارد، ولی بالاترین نرخ اجاره بها در این منطقه ارزان به ازای هر یک متر بیش از ۸۴۸۶ تومان بوده است که با این حساب اجاره یک آپارتمان ۵۰ متری در این منطقه ۴۲۴ هزار تومان در ماه بوده است.

گرانترین نرخ اجاره مسکن در سال گذشته را منطقه یک تهران داشته است که باید به ازای اجاره یک متر آپارتمان ۳۶ هزار و ۷۷۷ تومان بپردازید.

حال تصور کنید که می خواهید یک آپارتمان ۵۰ متری در منطقه یک تهران اجاره کنید ( با این واقعیت که کمتر کسی در منطقه یک تهران به دنبال اجاره آپارتمان ۵۰ متری است). اجاره ماهانه این آپارتمان بیش از یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان است. بالتبع در منطقه یک تهران برای اجاره آپارتمان ۱۰۰ متری باید ماهانه ۳ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و اجاره آپارتمان ۲۰۰ متری نیز ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در ماه بپردازید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها