بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شهر پامپی بازسازی می‌شود

کد خبر: 9033 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۰ | ۱۱:۲۷
شهر پامپی بازسازی می‌شود

در پی تخریب خانه و دیواری باستانی در شهر تاریخی پامپی، وزارت فرهنگ ایتالیا از آغاز پروژه عظیم بازسازی این شهر خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) «جیانکارلو گالان» وزیر جدید فرهنگ ایتالیا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: در خصوص منطقه‌ای باستانی با این مقیاس وقت تلف کردن جایز نیست و باید از همین فردا کار را آغاز کرد.

«گالان» افزود:‌ برای مرمت و بازسازی مناطق تخریب شده و به منظور نقشه برداری سه بعدی از آن‌ها اسکنرهای لیزری استفاده می‌شود که در این امر کارشناسان سازمان‌های خصوصی همراه با متخصصان وزارت فرهنگ به صورت مشترک فعال خواهند بود.

به گفته وزیر فرهنگ ایتالیا، برای بازسازی و مرمت این شهر تاریخی باید گام به گام پیش رفت زیرا این پروژه اهمیتی ملی و حتی بین المللی دارد از سوی دیگر نگهداری آن به طریق کنونی نیز امکان پذیر نخواهد بود.

شهر پامپی در اواخر سال ۲۰۱۰ به دلیل عدم توجه سازمان‌های مربوط دچار خسارت‌هایی شد که یکی از آن‌ها تخریب خانه گلادیاتورها در تاریخ ششم نوامبر به دلیل بارش باران و دیگری تخریب دیوار خانه معلم اخلاق پامپی در تاریخ سی‌ام نوامبر بوده است.

این لطمات که صدای منتقدان را درآورده و هیاهویی را در میان کارشناسان و مسوولان میراث فرهنگی ایتالیا به راه انداخته بود منجر به استعفای وزیر فرهنگ این کشور در اوایل سال ۲۰۱۱ شد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها