بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یک واحد مسکونی برای ۹۵ خانوار!

کد خبر: 8927 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۷
یک واحد مسکونی برای ۹۵ خانوار!

www.BanaNews.irدر تهران برای ۲۳۰ هزار واجد شرایط فقط ۲ هزار واحد مسکونی آماده تحویل است

با انتشار یک گزارش رسمی در روز گذشته، مشخص شد اگر همین امروز قرار باشد به انتظار سه ساله متقاضیان مسکن‌مهر تهران پاسخ عملیاتی داده شود، باید فعلا به هر ۹۵ خانوار واجد شرایط در لیست تعاونی‌های مسکن، یک واحد مسکونی تحویل داده شود تا به تدریج با آماده‌شدن همه واحدها تا پایان سال۹۰، افراد به خانه‌هایشان برسند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اینکه بعد از سه سال از اجرای طرح مسکن‌مهر، متقاضیان در تهران هنوز نتوانسته‌اند واحدهای خود را تحویل بگیرند، برای همه مسوولان روشن است اما تازه‌ترین آماری که به نقل از وزارت تعاون منتشر شده نشان می‌دهد برنامه حمایتی تامین مسکن، کمترین بازدهی را در پایتخت که رکورددار انباشت تقاضای مسکن در بین سایر شهرهای کشور محسوب می‌شود، داشته است.

در شهر تهران از سال ۸۶ بیش از یک میلیون نفر در قالب ۱۶۰۰ تعاونی برای مسکن‌مهر ثبت‌نام کردند که بعد از ریزش و انصراف افراد و بررسی شرایط واگذاری، سرانجام ۲۳۰ هزار نفر به عنوان واجد شرایط مسکن‌مهر به وزارت مسکن معرفی شدند، اما در حال حاضر فقط۲ هزار و ۴۹۱ واحد مسکونی‌مهر برای تحویل به متقاضیان آماده شده است.

برمبنای این آمار رسمی، بازدهی مسکن‌مهر در استان تهران در حد ۲ درصد است که البته قرار است تا پایان سال جاری بخش قابل توجهی از واحدهای مسکونی در حال ساخت به بهره‌برداری برسد. برای استان‌ تهران بیش از ۱۶۰ هزار واحد مسکونی‌مهر در شهرهای جدید پرند، هشتگرد و پردیس و حدود ۵۰ هزار واحد نیز در شهرستان‌های استان، در حال ساخت است.

گزارش دنیای‌اقتصاد از جدول عملکرد دو ساله مسکن‌مهر که خبرگزاری مهر آن را به نقل از پورتال وزارت تعاون منتشر کرده، حاکی است: در حال حاضر برای استان تهران ۲ هزار و ۴۹۱ واحد مسکونی‌مهر آماده تحویل است و ۲۱۹ هزار و ۹۷۹ واحد نیز در مرحله ساخت قرار دارد این در حالی است که ۲۳۶ هزار و ۸۵۶ نفر به عنوان اعضای واجد شرایط به سازمان مسکن تهران در قالب تعاونی معرفی شده‌اند.

در کل کشور نیز تاکنون ۹۴۶ هزار نفر در قالب ۷ هزار و۶۰۰ تعاونی مسکن‌مهر واجد شرایط استفاده از این طرح قرار گرفته‌اند که برای این تعداد متقاضی، ۸۰۷ هزار واحد مسکونی در مرحله ساخت قرار دارد که ۵۰ هزار واحد از آنها آماده تحویل است.

گفته می‌شود بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی‌مهر در سال گذشته در کل کشور تحویل این تعداد متقاضی شده است.

در تهران نیز سال گذشته ۱۰۰۲ واحد مسکونی‌مهر در شهر جدید هشتگرد تحویل تعاونی‌ها شد. براساس این گزارش، استان تهران بیشترین تعداد ثبت‌نام شده در بین استان‌های کشور را در بخش مسکن‌مهر دارا است و کمترین میزان تقاضا نیز مربوط به استان ایلام با ۲۷ هزار و ۸۱۶ نفر متقاضی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها