بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حال و هوای اجاره‌نشینی در زمستان/ دریافت اجاره به جای ودیعه

کد خبر: 3973 Print This Post
۰۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۳:۱۶
حال و هوای اجاره‌نشینی در زمستان/ دریافت اجاره به جای ودیعه

www.BanaNews.irفصل آخر سال ۸۹ درحالی سپری می‌شود که با وجود کاهش ۵ درصدی اجاره بها نسبت به اوایل سال، بازهم اجاره‌ها به طور متوسط افزایش ۱۰ درصدی را نسبت به زمستان سال گذشته نشان می‌دهند و موجرها بر دریافت اجاره به جای ودیعه تمایل دارند.

امسال با افزایش قیمت اجاره بها در اوایل سال با افزایش ۲۰ درصدی روبرو شد و باوجودی که مسئولان در ابتدا از قبول این موضوع سرباز می زدند اما با اعلام قیمتها سرانجام افزایش قیمتها را پذیرفتند.

همین امر منجر به این شد که وزیر مسکن وشهرسازی دستور تدوین بسته اجاره بها را بدهد تا براساس این بسته، قیمت اجاره بها در سطح شهر در کنترل باشد. گرچه مشاوران املاک در سطح شهر تهران، اجرای چنین موضوعی را ناممکن می دانند اما علی نیکزاد براجرای این بسته اصرار دارد وآن را حتمی می داند.

در روزهای کنونی که به گفته مشاوران املاک فصل بی رونقی برای اجاره محسوب می شود؛ قیمت اجاره بها با ثبات همراه بوده و حتی کاهش ۵ درصدی نسبت به تابستان امسال نشان می دهد که البته غیر فصل بودن از مهمترین دلایل آن است.

حال و هوای اجاره نشینی در زمستان

مشاوران املاک این نکته را تایید می کنند که ازابتدای امسال تاکنون موجرها همچنان به دنبال اجاره بیشتر هستند و حتی حاضرند که نسبت به ارزش واقعی واحد مسکونی اجاره بهای کمتری را تعیین کنند به شرطی که مستاجران به جای ودیعه، اجاره بپردازند. در واقع کمبود نقدینگی در بازار باعث شده است که موجرها به دنبال دریافت اجاره ماهانه باشند.

در روزهای کنونی که به گفته مشاوران املاک فصل بی رونقی برای اجاره محسوب می شود؛ قیمت اجاره بها با ثبات همراه بوده و حتی کاهش ۵ درصدی نسبت به تابستان امسال نشان می دهد که البته غیر فصل بودن از مهمترین دلایل آن است.

مشاوران املاک این نکته را تایید می کنند که موجرها همچنان به دنبال اجاره بیشترهستند و حتی حاضرند که نسبت به ارزش واقعی واحد مسکونی اجاره بهای کمتری را تعیین کنند به شرطی که مستاجران به جای ودیعه، اجاره بپردازند.

از سویی فعالان بازار مسکن معتقدند که با وجود کاهش قیمتها نسبت به اویل سال جاری اما بازهم اجاره بها نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش ۱۰ درصدی را نشان می دهد. در واقع هنوزهم قیمتها به نرخهای قبل بازنگشته اند.

یکی از موجرها در این رابطه به خبرنگار مهر گفت که آپارتمانی که سال گذشته ۶۰ میلیون رهن داده می شد امسال به رقم ۷۰ میلیون تومان رسیده است.

لیست اجاره بها در شهر تهران

گزارش از سطح شهر حاکی از آن است که آپارتمان ۵۵ متری در خیابان طالقانی ۲۲ میلیون تومان به رهن گذاشته شده و آپارتمانی دیگر با همین متراژ در خیابان کارگزشمالی با ۸ میلیون ماهیانه۳۳۰ هزار تومان و یا ۴ میلیون ۴۵۰ میلیون تومان به اجاره گذاشته شده است.

همچنین برای واحدی۶۰ متری در خیابان جیحون ۱۱ میلیون ودیعه با ماهیانه ۲۱۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است. آپارتمانی دیگر در خیابان بهارشیراز با متراژ ۶۷ متر به قیمت ۱۰ میلیون ودیعه و ۴۸۰ هزار تومان اجاره بها به مستاجران اجاره داده می شود.

آپارتمانی ۷۵ متری در تهرانپارس هم با ۱۵ میلیون ویدعه و ۳۰۰ هزار تومان اجاره بها و همچنین ۶ میلیون ودیعه با ۵۰۰ هزار تومان اجاره به اجاره گذاشته شده است.

۷۵ متری ۲ خوابه نوساز در اشرفی اصفهانی مرزداران که مالک آن بر لوکس بودن این واحد مسکونی تاکید دارد؛ ۲۰ میلیون رهن و ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان اجاره برای آن تعیین شده است.

مهر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها