بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مناسب سازی فضای خانه ۵۰ درصد آسیب به سالمندان را کاهش می‌دهد

کد خبر: 3061 Print This Post
۲۱ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۳۵
مناسب سازی فضای خانه ۵۰ درصد آسیب به سالمندان را کاهش می‌دهد

یک کارشناس سالمندان گفت: ۵۰ درصد آسیب‌ها و صدمات سالمندان با مناسب سازی فضای داخلی خانه کاهش می‌یابد.www.BanaNews.ir

شهین شهبازی اظهار داشت: انجام تعمیرات و مناسب سازی فضای داخلی خانه سالمندان می‌تواند از وقوع اتفاقاتی مانند سقوط آنان پیشگیری کند.

وی افزود: بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته ۳۰ تا ۵۰ درصد از آسیب‌ها و صدمات سالمندی با مناسب سازی فضای داخلی خانه از بین خواهد رفت.

* لبه‌های چارچوب در اتاق‌ها عامل افزایش آسیب به سالمندان

شهبازی تصریح کرد: لبه‌های چارچوب در اتاق‌ها، زمین‌های ناهموار و کفپوش‌های لغزنده باعث افزایش احتمال بروز آسیب‌ در سالمندان می‌شود.

این کارشناس سالمندان با بیان اینکه مسیر تردد سالمند باید دارای روشنایی کافی، بدون مانع و سیم‌های برق باشد، گفت: تجدید نظر در چیدمان اثاث منزل به گونه‌ای که ایجاد سد معبر در مسیر حرکت و تردد سالمند نشود باید در منازل صورت پذیرد.

*رنگ آمیزی پله‌ها برای نشان دادن میزان بلندی پله و فاصله

شهبازی به نصب کردن دستگیره‌های بزرگ در مسیر پلکان‌ها و مسیر تردد سالمندان اشاره کرد و افزود: در این راستا لبه‌های پله‌ها برای نشان دادن میزان بلندی پله‌ها و فاصله آنها از هم باید رنگ آمیزی شود.

وی با بیان اینکه قرار دادن سر «گیره لاستیکی» در داخل حمام و وان تنشویی برای سالمند باید صورت پذیرد، تصریح کرد: مناسب سازی حمام با ساخت سکوی نشستن برای سالمند یا قرار دادن چهارپایه مطمئن و محکم در داخل حمام از الزامات بسیار مهم برای حفظ یک سالمند است.

* نصب دوش قابل جابه‌جایی (مدل تلفنی) برای استحمام سالمند

این کارشناس سالمندان بیان داشت: نصب دوش قابل جابه‌جایی (مدل تلفنی) برای استحمام سالمند و همچنین قرار دادن صابون در داخل کیسه توری که به یک ریسمان محکم و بلند وصل باشد برای جلوگیری از لغزندگی سالمند در زمین حمام بسیار اهمیت دارد.

شهبازی خاطرنشان کرد: وسایل مورد نیاز سالمندان نیز باید در قفسه‌هایی با فاصله بین کمر تا سر آنان تعبیه شود.

فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها