بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

معلمی عشق و هنر است نه منبع درآمد

کد خبر: 10528 Print This Post
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۲:۱۴
معلمی عشق و هنر است نه منبع درآمد

www.BanaNews.irبی‌گمان هرکجا که صدای الفبا و ضرب‌آهنگ گچ برتخته شنیده می‌شود، سایه پیدا و پنهان معلمی را می‌بینی که عشق را هجی و محبت و ایثار را بخش می‌کند.

هر روزی که خطی و رسمی را می‌آموزیم و کلمه‌ای را در دفتر آموخته‌هایمان ثبت می‌کنیم، باید قدردان معلمی باشیم که هرگز از تکرارالبفا خسته نمی‌شود.

سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری بهانه‌ایست برای تقدیر و تجلیل از معلمان به عنوان انسان‌هایی که بزرگترین امانت‌ها به دست آنها سپرده می‌شود تا همراه با الفبای فارسی، الفبای زندگی، عشق و مهروزی را نیز آموزش می‌دهند.

تکریم معلم نه از نگاه مادی که از نگاه معنوی و منزلت اجتماعی مورد تاکید است باید بدانیم سپاس از معلم نباید به یک روز و یک مراسم، در طول سال منتهی شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) 12 اردیبهشت روز معلم، روز تاریخی و خاطره مشترک همه فرزندان این مرز و بوم است که از نخستین سال ورودشان به دنیای مدرسه هر سال این روز را جشن گرفته‌اند، برای آن انشاء نوشته‌اند و با ذوق کودکانه کلاس‌ها را آذین بسته اند … از دانش آموزان دیروز که بزرگان و اندیشمندان امروز هستند تا آن دانش آموزی که در زیر درختی در روستایی دور با اشتیاق «بابا نان دارد» را مشق می کند… .

گرامیداشت روز معلم به رسم هرساله آیینی زیباست که با گذشت زمان رنگ و بوی تازه‌ای به خود می گیرد. معلم آغازگر تحول علمی، فکری، اجتماعی و شخصیتی افراد است چراکه کودکان با حضور در مدرسه وارد دنیایی می شوند که کلید آن در دستان معلم است، بی شک جامعه‌ای که حرمت و جایگاه معلم را بشناسد و به تعریف و مفهوم آن دست یابد، در سایه این شناخت و نگرش‌های خوب به سمت برخورداری از تربیتی سالم پیش می‌رود و با کمترین هزینه بیشترین سعادت‌ها را نصیب تک تک شهروندانش می‌کند.

ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها