بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت بزرگ‌ترین پارکینگ خاورمیانه زیر بوستان ملت

کد خبر: 9930 Print This Post
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۶
ساخت بزرگ‌ترین پارکینگ خاورمیانه زیر بوستان ملت

همزمان با احداث تونل نیایش، بزرگ‌ترین پارکینگ زیرزمینی خاورمیانه در حاشیه تونل نیایش ساخته می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: تونل نیایش بزرگ‌ترین تونل شهری در کشور با طول ۷٫۶ کیلومتر یک پارکینگ بزرگ را نیز در حاشیه خود به همراه خواهد داشت. سیدمازیار حسینی در این‌باره اظهار داشت: این پارکینگ با ظرفیت ۴ هزار خودرو به‌طور کامل در زیرزمین احداث می‌شود تا مشکل پارکینگ در این محدوده را رفع کند. وی همچنین از احداث یک فضای مذهبی در طبقه فوقانی و سطح زمین این پارکینگ خبر داد.

به گفته معاون شهردار تهران، با وجود مجموعه‌هایی مانند بیمارستان شهید رجایی، پردیس سینمایی ملت و مجموعه عظیم بوستان ملت و همچنین مجموعه‌های تجاری در این محدوده، نداشتن پارکینگ از جمله معضلات این منطقه است. حسینی تصریح کرد: نبود پارکینگ و توقف خودروها در خیابان‌های اطراف محدوده بوستان ملت و ابتدای بزرگراه نیایش، باعث کندی تردد در این منطقه شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: احداث این پارکینگ می‌تواند مشکل دیرین ساکنان این منطقه را که ناشی از تردد و توقف دائمی خودروها در حاشیه خیابان‌های محل سکونتشان است حل کند. حسینی از احداث یک مسجد در طبقه بالای پارکینگ خبر داد و گفت: این پارکینگ تنها کارکرد ترافیکی نخواهد داشت بلکه با احداث فضای فرهنگی مذهبی در طبقه فوقانی آن سعی شده است به ابعاد فرهنگی در پروژه‌های شهری توجه شود. به گفته حسینی، احداث پارکینگ و مرکز فرهنگی مذهبی به‌گونه‌ای است که شهروندان تهرانی برای دسترسی به پارکینگ از فضای مذهبی تردد کنند تا روح اسلامی- ایرانی حاکم بر شهر تهران نیز در ساخت پروژه و در اذهان شهروندان شکل گیرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از همشهری آنلاین، وی گفت: هدف، تنها اجرای یک طرح ترافیک نیست بلکه می‌خواهیم امکانات بهتری در اختیار شهروندان بگذاریم تا روح زندگی با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را نمایان سازد. حسینی در پایان یادآور شد: این طرح تنها به‌منظور کاهش ترافیک شهری نخواهد بود بلکه با تلطیف معماری و بازگشت به معماری ایرانی اسلامی، یک پوسته هویتی مأنوس از زندگی مردم در اختیار بگذاریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها