بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۴ سد در آذربایجان شرقی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

کد خبر: 4791 Print This Post
۱۷ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۰۰
۴ سد در آذربایجان شرقی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از افتتاح چهار سد در استان در طول ایام دهه فجر خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ارسلان هاشمی در گفتگو با خبرنگاران از افتتاح و بهره‌برداری چهار سد برای دوهزار و ۱۳۲ هکتار اراضی در ایام الله دهه فجر خبر داد.

هاشمی ادامه داد: سد سومعه علیای میانه با حجم ۴٫۲ میلیون متر مکعب در سال برای ۵۰ هکتار اراضی به مناسبت ایام فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته او، افتتاح سد یالقوز آغاج میانه با حجم ۱٫۶ میلیون متر مکعب در سال برای ۲۲۰ هکتار اراضی از دیگر ویژه برنامه‌های آب منطقه‌ای استان در این ایام است.

هاشمی، سد جوغان بستان آباد با حجم ۳٫۲ میلیون متر مکعب برای ۳۶۲ هکتار و گلفرج جلفا با حجم ۲۰ میلیون متر مکعب و سد ارسباران کلیبر برای هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی را از دیگر پرو‍ژه‌های در دست بهره‌برداری در ایام دهه فجر عنوان کرد.

او در ادامه از کسب مقام دومی آذربایجان شرقی در سد سازی خبر داد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: حدود ۱۵۲ باب سد در استان ساخته شده که این استان در سد سازی مقام دوم کشوری را کسب کرده است.

هاشمی با تشریح نقش مهم سدها خاطرنشان کرد: سدها نقش تامین آب شرب شهر را دارند که سد علویان در تهیه سدهای ستارخان، ارسباران و آید و غموش و سهند نقش به سزایی داشته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها