بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزیر نیرو: کار را آن کس کرد که تمام کرد/ طرح‌های بزرگی به بهره‌برداری رساندیم

کد خبر: 44775 Print This Post
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۶
وزیر نیرو:  کار را آن کس کرد که تمام کرد/ طرح‌های بزرگی به بهره‌برداری رساندیم

http://www.bananews.ir/وزیر نیرو اظهار کرد:‌ زحمات دولت‌های قبلی را فراموش نکرده‌ایم اما کار را آن کسی کرد که تمام کرد؛ جمع کردن و به بهره برداری رساندن کار به اندازه همه کار ارزش و اهمیت دارد که همت شد و طرح‌های بزرگی به بهره برداری رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید نامجو در مراسم تقدیر از دست اندرکاران طرح سد و نیروگاه سیاه بیشه و طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قمرود با اشاره به آغاز طرح‌های بزرگی از جمله سد بختیاری، شیرین سازی آبی دریا و تبدیل تمام نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی گفت: ان‌شاء الله در دولت یازدهم شاهد شکوفایی پروژه‌هایی که آغاز شدند باشیم.

وی همچنین بر طراحی صورت گرفته در وزارت نیرو برای ساختار جدید این وزارتخانه اشاره کرد و گفت:‌ ان‌شاء‌الله ساختار جدیدی برای وزارتخانه‌ای چابک و هوشمند ساخته شود که طراحی آن در حال حاضر انجام شده تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهد.

وزیر نیرو با اشاره به این‌که چند روز بیشتر باقی نمانده تا شاهد حماسه سیاسی باشیم گفت:‌وزارت نیرو به خوبی در مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرد و کار خود را پیش برد؛‌ در صحنه وزارت نیرو دولت اخیر، دوره پر افتخاری محسوب می‌شود و در این دوره ظرفیت برق کشور به حدود ۷۰ هزار مگاوات رسیده است.

 

نامجو همچنین از دیگر کارهای وزارت نیرو از جمله تکمیل خطوط ۴۰۰ کیلوولت در سراسر کشور، کسب رتبه چهاردهم ظرفیت در دنیا و حذف خاموشی با برنامه در کشور تاکید کرد و گفت:‌ اکنون حجم ذخایر سدها به ۵۰ میلیارد متر مکعب رسیده و با اجرای طرح‌ها در وزارت نیرو بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان صرفه جویی صورت گرفته است؛ اکنون نیز به ۴۰ کشور دنیا خدمات فنی و مهندسی ایران صادر می‌شود.

او ادامه داد: ۴۵ نیروگاه برای امر واگذاری آماده شده‌اند و در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفتند که برخی از آن‌ها واگذار شده‌اند.

وزیر نیرو از سوی دیگر به یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و گفت:‌ در راستای تامین منابع مالی نیز در وزارت نیرو جهش بزرگی صورت گرفت؛ با وجود این که وزارت نیرو خیلی به استفاده از اوراق مشارکت راغب نبود اما در چهار سال اخیر ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته شد و ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو به بانک‌ها از طرق مختلف چون تهاتر تسویه شد.

نامجو تصریح کرد:‌همچنین ۳۰۰۰ میلیارد تومان وزارت نیرو برای تسویه حساب با پیمانکاران اختصاص داده است و در این مدت از بانک‌های توسعه اسلامی واکو نیز به خوبی استفاده شد.

وی با اشاره به کارهای بزرگ دیگری که وزارت نیرو انجام داد از جمله احداث سد کارون ۴، احداث اولین پروژه تلمبه ذخیره کشور،‌کلنگ زنی سد بختیاری که بلندترین سد بتنی دو قوسی جهان است را انجام داد و برای طرح انتقال آب از سد دز به خوزستان نیز ۳۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها