بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث سازه پل طبیعت در کمتر از دوسال

کد خبر: 44664 Print This Post
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۷:۰۸
احداث سازه پل طبیعت در کمتر از دوسال

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد با بیان اینکه پل طبیعت از شاخص‌ترین پل‌های کشور است، گفت: این پل به زودی برای عبور عموم مردم آماده می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حجت ملاصالحی مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد با اشاره به ویژگی‌های این پل اظهار کرد: وزن کلی سازه پل طبیعت دو هزار تن است و دارای  ۷ هزار متر مربع مساحت است که در ساخت آن ۱۴هزار قطعه فولادی در ابعاد مختلف در ارتفاع ۴۰ متری زمین برشکاری، مونتاژ و نصب شده است.
او با بیان این که پل طبیعت یکی از پل‌های شاخص کشور است، افزود: این پل از شاخص‌ترین پل‌های کشور از نظر طراحی، اجرا و کارکرد است که  می‌تواند بوستان‌های طالقانی در شرق و آب و آتش و بنادر در غرب اراضی عباس آباد را به هم متصل کند.
ملاصالحی تصریح کرد: با افتتاح این پل در واقع پهنه‌های فرهنگی و گردشگری مجموعه اراضی عباس‌آباد به هم متصل می‌شود و شهرتهران صاحب نماد جدیدی می‌شود که مفاهیم کاربردی پل‌های شهری، گردشگری شهری و همزیستی با محیط زیست پیرامون را متحول خواهد کرد.
به گفته وی، احداث سازه پل طبیعت در کمتر از دوسال انجام شد وبرای این پل سه طبقه بیش از ۱۰۲ کیلومتر جوشکاری در سخت‌ترین شرایط جوی و محیطی و در کل ۶۲۰۰ مترمکعب بتن ریزی انجام شده که با در نظر گرفتن نوع سازه و کارکرد آن در سطح کشور کم نظیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها