بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزارت راه ۲۰۰۲ پروژه در دهه فجر افتتاح می‌کند

کد خبر: 4432 Print This Post
۱۱ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۱:۲۹
وزارت راه ۲۰۰۲ پروژه در دهه فجر افتتاح می‌کند

www.BanaNews.irرئیس ستاد گرامیداشت دهه فجر وزارت راه و ترابری اعلام کرد: ۲۰۰۲ پروژه در زمینه راه وترابری اعم از احداث و بهسازی انواع راه (جاده‌ای و خطوط راه‌آهن)، احداث بندر و فرودگاه و سایر موارد در دهه فجر ۱۳۸۹ با اعتبار بیش از ۳۱۸۵۸ میلیارد ریال و ۱۱۱ میلیون یورو اعتبار ارزی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از خبرگزاری مهر، سید قاسم بی نیاز بیان کرد: در مجموع ۱۷۸۴ پروژه در بخش جاده ای با اعتبار ۲۷۹۶۱ میلیارد ریال افتتاح می‌شود که از جمله آنها ۴۸۴ پروژه به طول ۴۲۶۹کیلومتر در بخش آزادراه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی و راه روستایی است.

وی اظهار داشت: همچنین در بخش بهسازی، زیرسازی و آسفالت ۱۰۳۴ پروژه به طول ۵۳۴۲کیلومتر با اعتبار۴۱۶۵ میلیارد ریال شامل راههای بین شهری شامل ۲۷۸ پروژه به طول ۲۱۶۰ کیلومتر با اعتبار ۲۴۰۰میلیارد ریال و راههای روستایی شامل ۷۵۶ پروژه به طول ۳۱۸۲ کیلومتر با اعتبار ۱۷۶۵ میلیارد ریال است.

رئیس ستاد گرامیداشت دهه فجر وزارت راه و ترابری تصریح کرد: در بخش ایجاد روشنایی در دهه فجر امسال ۴۵ پروژه به طول ۱۳۷ کیلومتر با اعتبار ۵۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

بی نیاز گفت: ۶ پروژه به طول۱۶۰۰ کیلومتر با اعتبار ۷ میلیارد ریال در بخش علایم و حفاظ ایمنی نیز به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین در وزارت راه و ترابری ۳۴ پروژه شامل تقاطع‌های همسطح و غیر همسطح احداث شده است که در روزهای اخیر افتتاح می‌شود. در زمینه رفع نقاط پر حادثه نیز ۱۶۹ نقطه در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه بهره‌برداری از مجتمع های خدمات رفاهی و پارک ترافیک در مجموع ۱۹ پروژه شامل ۱۰ پروژه در خصوص ایجاد پارک ترافیک و ۹ پروژه در خصوص ایجاد و تکمیل مجتمع‌های خدماتی رفاهی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

بی نیاز بیان داشت: در بخش ریلی نیز ۱۱۴ پروژه با اعتبار۲۰۵۳ میلیارد ریال و ۱۱۱ میلیون یورو اعتبار ارزی در حوزه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، شرکت راه‌آهن ج.ا.ا و شرکت مسافربری رجاء به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه گفت: در بخش دریایی وزارت راه و ترابری نیز ۳۸ پروژه در سازمان بنادر و دریانوردی با اعتبار۱۱۸۳ میلیارد ریال در دهه فجر به بهره برداری می رسد. همچنین در بخش هوایی در دهه مبارک فجر ۸ پروژه در زمینه بهسازی وتکمیل وتجهیز فرودگاه‌های کشور با اعتبار ۶۳۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس ستاد گرامیداشت دهه فجر وزارت راه و ترابری در پایان اعلام کرد: در بخش هواشناسی نیز ۲۸ پروژه با اعتبار۲۷ میلیارد ریال با اهداف احداث ایستگاه هواشناسی در استانهای مختلف و تکمیل و تجهیز ایستگاههای هواشناسی، افتتاح ساختمان و سایر موارد به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها