بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مصوبه زیرزمینی شورای شهر تهران که ۱۰ سال بر زمین مانده است!

کد خبر: 44309 Print This Post
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۷:۳۹
مصوبه زیرزمینی شورای شهر تهران که ۱۰ سال بر زمین مانده است!

http://www.bananews.ir/رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران خواستار تدوین طرح تفصیلی ویژه کانال‌های مشترک تاسیساتی شد و آن را یکی از مصوبات ۱۰ سال بر زمین مانده شورای شهر برشمرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمزه شکیب در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تاکید بر اهمیت استفاده از فضاهای زیرسطحی در تهران، اظهار کرد: استفاده صحیح و کارآمد از فضاهای زیرسطحی تنها با توسعه تونل‌های شهری، مترو، پارکینگ و فضاهای کار و فعالیت محقق نمی‌شود، بلکه باید فضای ویژه‌ای برای قرار گرفتن تاسیسات زیرساختی اعم از خطوط آب، گاز، تلفن و غیره پیش‌بینی شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شهر تهران با جمعیت ثابت ۸٫۵ میلیون نفری و در شرایطی که جمعیت آن در روز به بیش از ۱۰ میلیون نفر افزایش می‌یابد، نیازمند زیرساخت‌هایی برای کار و فعالیت و همین‌طور حمل‌ونقل در زیر زمین است.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران معتقد است که توسعه فضاهای زیرسطحی باید به نحوی دنبال شود که همواره ۲۰ درصد جمعیت تهران زیر زمین باشند.

وی با بیان اینکه برابر مصوبه شورای شهر دوم مبنی بر تدوین طرح تفصیلی کانال‌های مشترک تاسیساتی، منطقه ۲۲ که در سال‌های اخیر ایجاد شده و در حال توسعه است، به عنوان پایلوت تهیه و اجرای یک کانال واحد برای قرارگیری کل تاسیسات زیرساختی انتخاب شد، افزود: با این وجود توسعه منطقه ۲۲ هم در طول سال‌های گذشته بدون درنظر گرفتن چنین زیرساختی محقق شده است.

شکیب با اشاره به توسعه بزرگراه‌ها و معابر اصلی پایتخت در دوره اخیر مدیریت شهری، در عین حال از فقدان کانال مشترک تاسیساتی در این فضاهای جدید شهری انتقاد کرد و گفت: حداقل انتظار می‌رفت که با ساخت بزرگراه‌های جدید، کانال‌های مشترک تاسیساتی هم بنا شود تا دست‌کم در این فضاهای جدیدی که به شهر اضافه می‌شود، دیگر شاهد داستان تکراری حفاری دوباره و چند باره یک نقطه به دلیل بروز نقص در تاسیسات مختلف نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها