بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سکونت ۴ میلیون ایرانی در سکونتگاه های غیررسمی

کد خبر: 44153 Print This Post
۰۶ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۷
سکونت ۴ میلیون ایرانی در سکونتگاه های غیررسمی

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به سکونت بیش از ۴ میلیون نفر در سکونتگاه های غیررسمی کشور، گفت: تاکنون ۱۰۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیارد ریال در سکونتگاه های غیررسمی به افتتاح و بهره برداری رسیده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید کیان پور در گفتگو با مهر با اشاره به توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی، اظهار داشت: تاکنون در ۶۸ شهر مطالعات سکونتگاه های غیررسمی انجام گرفته است که در قالب این شهرها ۷۴۴ محله غیررسمی با مساحت ۴۳ هزار و ۸۸۹ هکتار مورد بررسی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در این محله ها بالغ بر ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر سکونت دارند، بیان کرد: از تعداد ۷۴۴ محله شناسایی شده ۲۹۶ محله با مساحت ۱۹ هزار و ۹۹۶ هکتار و جمعیت ۲ میلیون و ۱۷۸ هزار نفر برای انجام اقدامات کالبدی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به عنوان محلات در اولویت اول برای ساماندهی انتخاب شدند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران تصریح کرد: در تمامی مراکز استان ها و کلانشهرها به جز شهرهای تهران و شهرکرد، مطالعات توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی انجام شده است.

وی به پروژه های اجرایی در این محله ها اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۵۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۸۰ میلیارد ریال در سکونتگاه های غیررسمی ۲۰ شهر کشور و تعداد ۵۵ محله با همکاری مدیریت شهری و مردم در قالب ارایه سرانه های خدمات شهری در حال انجام است.

کیان پور در خصوص ایجاد این سرانه ها، افزود: پروژه های ساخت و احداث آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، فنی و حرفه ای، ایجاد دسترسی، احداث شبکه های آب و فاضلاب، آب آشامیدنی، روشنایی معابر در دستور کار است که تاکنون از این تعداد ۱۰۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیارد ریال به افتتاح و بهره برداری رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها