بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مخالفت استانداری تهران با ساخت و ساز در محوطه برج میلاد

کد خبر: 43733 Print This Post
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۶:۵۳
مخالفت استانداری تهران با ساخت و ساز در محوطه برج میلاد

www.BanaNews.irمعاون عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه استانداری با هر نوع ساخت‌وسازی که موقعیت پروژ ملی برج میلاد را دچار خدشه کند مخالف است، گفت: با شهرداری در جهت مخالفت با این پروژه مکاتبه می‌کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احداث دو ساختمان متعلق به هتل در حریم برج میلاد تهران که گودبرداری آن نیز انجام شده است، اظهار کرد: شورای شهر نیز با این اقدام مخالف است و عنوان شده که برج میلاد باید به عنوان نمای سمبلیک تهران باقی بماند و هیچ سازه‌ای در محوطه آن احداث نشود.

محمودی مدعی شد: ممکن است شهرداری از پیش قردادی را منعقده کرده و پول آن را از سرمایه‌گذار اخذ و در جای دیگری هزینه کرده باشد که در حال حاضر در این خصوص پاسخگو نیست.

شورای شهر پیش از این اعلام کرده بود که چندی پیش خبردار شدیم که شهرداری در حال اجرای پروژه‌ای در جوار برج میلاد است و از آنجا که هرگونه ساخت و ساز در حریم این برج باید به دقت مضاعفی به لحاظ معماری و حفظ نمای بصری انجام شود، لذا از دست اندرکاران این پروژه دعوت کردیم که در کمیسیون عمران گزارشی ارائه کنند.

بر اساس این گزارش، شهرداری تهران قصد دارد در کنار برج میلاد دو ساختمان بلند مرتبه با ارتفاع بیش از ۵۰ طبقه بسازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها