بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 23 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

در ایام دهه فجر امسال ۱۷سد مخزنی در کشور افتتاح می شود

کد خبر: 4308 Print This Post
۱۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۴۲
در ایام دهه فجر امسال ۱۷سد مخزنی در کشور افتتاح می شود

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در ایام دهه فجر امسال۱۷سد مخزنی در کشور افتتاح می‌شود که این مقدار رقمی بی سابقه است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایسنا ، علیرضا الماسوندی ـ مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ـ در سفر خود به گیلان اظهار کرد: طی سال آبی ۸۹- ۹۰ در کشور شاهد ۴۴ میلی متر بارندگی بوده‌ایم که این مقدار در سال قبل۱۱۰ میلی متر بوده است و در مقایسه با سال قبل در سطح کشور شاهد کاهش۵ درصدی بارندگی بوده‌ایم.

وی ادامه داد: در مقایسه آمار بارندگی‌ها طی بلند مدت شاهد کاهش۵۸ درصدی باران بوده‌ایم که طی سالهای اخیر، این میزان کاهش باران بسیاری از شهرها را دچار خشکسالی کرده است.

الماسوندی با اشاره به اینکه استان گیلان تامین کننده عمده محصولات کشاورزی کشور است، افزود: باید با وجود تمامی کم آبی‌ها، با جمع آوری آبهای موجود و ذخیره سازی این منابع، آب لازم را برای فصل کشاورزی مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان گیلان مطالعات ۳ سد لاستیکی انجام شده و در دست اجراست، گفت: ۷۰ درصد بارندگی ها در استان گیلان در فصول غیر کشاورزی رخ می دهد که ما تلاش داریم با ایجاد سدهای لاستیکی از این نعمت به درستی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: به دلیل کاهش بارندگی در سطح کشور میزان ورودی آب به سد سفیدرود نصف شده است، اما در سد سفیدرود ذخیره آب بسیار مناسب است و با وجود بارندگی‌هایی که تا پایان سال جاری شاهد آن خواهیم بود امیدواریم در سال کشاورزی با کمبود آب مواجه نشویم.

وی خاطرنشان کرد: در ایام دهه فجر امسال ۱۷ سد مخزنی در کشور افتتاح می شود که این مقدار رقمی بی سابقه است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها