بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

طرح تفصیلی کانال‌های مشترک تاسیساتی پایتخت تهیه شود

کد خبر: 43058 Print This Post
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۷:۰۷
طرح تفصیلی کانال‌های مشترک تاسیساتی پایتخت تهیه شود

http://www.bananews.ir/رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با انتقاد از بی توجهی شهرداری تهران به پیش بینی کانال مشترک تاسیساتی در جریان ساخت بزرگراه‌های جدید، خواستار تهیه طرح تفصیلی ویژه این کانال‌ها شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمزه شکیب در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به مصوبه بر زمین مانده شورای شهر درباره کانال‌های تاسیساتی پایتخت گفت: برابر این مصوبه مقرر شد که شهرداری طرح تفصیلی ویژه کانال‌های مشترک تاسیساتی را تهیه کند.

وی ادامه داد: این طرح در شورای دوم مصوب شد اما همچنان بر زمین مانده و شهرداری تهران هم گامی برای اجرای آن برنداشته است.

به گفته شکیب، منطقه ۲۲ به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شده بود که قرار بود دستکم در این منطقه طرح تفصیلی کانال‌های مشترک تاسیساتی تهیه و اجرا شود، اما حتی در این منطقه هم چنین طرحی اجرایی نشد.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران تاکید کرد: حداقل انتظار شورای شهر این بود که در جریان احداث بزرگراه‌های جدید کانال مشترک تاسیساتی ساخته شود تا پس از تکمیل و زیر بار رفتن مسیر، شاهد حفاری دوباره زمین برای امور مختلف تاسیساتی نباشیم. این در حالی است که هم اکنون در پروژه بزرگراه امام علی (ع) به عنوان بزرگترین پروژه بزرگراهی تهران در طول چندین سال اخیر، چنین کانالی پیش بینی نشده است. ضمن اینکه در سایر بزرگراه‌های اخیرا ساخته شده پایتخت نیز، طراحی و اجرای کانال مشترک تاسیساتی در دستور کار شهرداری قرار نگرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها