بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پرند، پایتخت اداری کشور می‌شود؟

کد خبر: 42281 Print This Post
۲۶ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۰۶
پرند، پایتخت اداری کشور می‌شود؟

http://www.bananews.irچند روز پیش طرح  تبدیل شهر جدید پرند به پایتخت اداری کشور مطرح و اظهارات متفاوتی در این باره عنوان شد که البته هنوز تصمیم جدی در این باره اتخاذ نشده و به نظر می‌رسد تصمیم‌گیری در این باره نیارمند بررسی‌های فراوان است و به راحتی امکانپذیر نیست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد – وزیر راه و شهرسازی – درباره آخرین تصمیم‌ برای تبدیل شهر پرند به پایتخت اداری کشور به  ایسنا گفت: این تصمیم نظر استاندار تهران است و ممکن است با موافقت‌های صورت گرفته، پرند پایتخت اداری کشور  شود که در این صورت ادارات باید بیایند و زمین بگیرند.

همچنین حبیب‌الله – مدیر عامل شهرجدید پرند – نیز در این باره به ایسنا گفت:‌ این تصمیمات در مجموعه دولت و مجلس گرفته می‌شود.

درحالی که تبدیل یک شهر به پایتخت اداری نیازمند جا‌به‌جایی وزارتخانه‌ها، ساختمان‌های اداری و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم است و باید ظرفیت ساختمان‌سازی و مهمترین موضوع چگونگی رفت‌و آمد کارمندان فراهم شود، مدیر عامل شهرجدید پرند تاکید کرد: اگر تصمیم بر جابه‌جایی وزارت‌خانه‌ها باشد، این امر طی یکسال امکان‌پذیر می‌شود چراکه شرایط رفت ‌و آمد به این شهر تسهیل شده است.

آنچه باید این زمینه مورد توجه قرار گیرد، این است که تبدیل یک شهر آن هم شهری جدید و کوچک‌ به پایتخت اداری کشور، وجود بسیاری از زیرساخت‌های ارتباطی، رفت و آمد، امکانات انتقال وزارتخانه‌ها و ادارات و … را می‌طلبد که قطعا امری زمان‌بر بوده و نیازمند بررسی‌های دقیق است که آیا این طرح قابلیت اجرا دارد یا خیر؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها