بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۵ تیر، ۱۳۹۷ | Tuesday, 26 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خروج حفار اتوماتیک از تونل خط ۳ مترو در نوروز

کد خبر: 42257 Print This Post
۲۶ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۵۳
خروج حفار اتوماتیک از تونل خط ۳ مترو در نوروز

http://www.bananews.ir/معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران از خروج دستگاه حفار اتوماتیک (TBM) خط ۳ مترو تهران از خیابان ولیعصر (عج) در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید جعفر تشکری هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با رد عقب‌ماندگی احداث خط ۳ مترو تهران از برنامه، وعده داد که بخش جنوبی این خط به طول ۱۲ کیلومتر تا پایان اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه بخش اندکی از عملیات لاینینگ (پوشش نهایی بتنی) بخش جنوبی خط ۳ مترو باقی مانده که در حال انجام است، اظهار کرد: کار عمرانی در مترو در بخش‌های مختلف نظیر ریل‌گذاری و نصب تاسیسات برق و تجهیزات ایستگاهی به صورت موازی و همزمان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه دستگاه حفار اتوماتیک خط ۳ مترو تهران در ایام نوروز خارج می‌شود، اظهار کرد: به این ترتیب تونل‌های شمالی و جنوبی خط سه بزودی به یکدیگر متصل خواهد شد.

تشکری هاشمی با بیان اینکه بخش جنوبی خط ۳ در میدان منیریه، راه‌آهن، پاسگاه نعمت آباد و تقاطع جاده ساوه با بزرگراه آزادگان ایستگاه دارد، خاطرنشان کرد: امکان ساخت قسمت شمالی خط ۳ از خیابان شهید بهشتی تا میدان قائم نیز، تا پایان سال ۹۲ و در صورت تامین اعتبار وجود دارد.

 

بنا به درخواست مترو تهران، بخشی از خیابان ولیعصر (عج) در حدفاصل خیابان جمهوری تا لبافی‌نژاد از ۲۵ آبان‌ماه امسال مسدود شد و قرار بود طی دو ماه دستگاه حفار اتوماتیک خط ۳ از این محدوده خارج شود. اما معاون شهردار تهران در حالی مدعی شده که پروژه احداث خط ۳ از برنامه عقب نیست که خروج دستگاه حفار و در نتیجه بازگشایی این قطعه از خیابان ولیعصر به ۱٫۵ ماه پس از وعده اولیه موکول شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها