بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سد خراسانه بوکان ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کد خبر: 42137 Print This Post
۲۳ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۹:۱۵
سد خراسانه بوکان ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

http://www.bananews.ir/بوکان، مهاباد – فرماندار بوکان گفت: سد خراسانه این شهرستان هم اکنون از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسن عباسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ساخت این سد از سال ۸۳ آغاز شده و برای احداث آن تاکنون ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: این سد با هدف استفاده از ظرفیت آبی حوضه آبریز رودخانه ˈسردرآبادˈ احداث شده که با آبگیری آن، آب مورد نیاز بیش از دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی اطراف این سد در روستاهای پایین دست از جمله تازه قلعه، اوطمیش، علی کندی و اسپوغه تامین می شود.

عباسی افزود: این سد از نوع خاکی با هسته رسی به عرض تاج هشت متر و طول تاج ۲۳۲ متر است که قادر به ذخیره سازی یک میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب آب است.

به گفته فرماندار بوکان این سد قادر است آب مورد نیاز بیش از دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه را به صورت ثقلی و به صورت آبیاری تحت فشار تا شش هزار هکتار تامین کند.

این سد در مسیر رودخانه سردرآباد و در شمال غربی و فاصله ۲۰ کیلومتری بوکان احداث شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها